Marcin Płuska odchodzi z Pogoni. Czas na trzecioligowy kierunek

   
Autor:
Dodano: 2019/12/19 9:09    views 2730

Marcin Płuska odchodzi z Pogoni. 31-letni szkoleniowiec zdecydował się na rozwiązanie kontraktu z siedleckim klubem.

Marcin Płuska w Pogoni pracował od początek sezonu. Najpierw pełnił on rolę asystenta Kamila Sochy, a następnie przez krótką chwilę pomagał Danielowi Purzyckiemu. Później, wobec wydarzeń w klubie, musiał on przejąć zespół jako pierwszy trener. W tej roli Płuska poradził sobie bardzo dobrze, gdyż biało-niebiescy pod jego wodzą rozegrali najlepszy mecz rundy, pokonując Stal Rzeszów i potrafili wygrać na wyjeździe z drugim z rzeszowskich klubów – Resovią. Najsłabszym momentem była z pewnością porażka siedlczan w meczu kończącym rundę z Legionovią Legionowo. Biorąc pod uwagę jednak wszystkie pozasportowe kwestie, Płuska poradził sobie bardzo dobrze.

Po zakończonej rundzie w Pogoni przyszedł czas decyzji, jednak szybko okazało się, że Płuska nie będzie mógł dalej pełnić roli pierwszego trenera, gdyż PZPN nie wyraził zgody na taką opcję. W związku z tym w Siedlcach nadal poszukują nowego szkoleniowca, jednak procedura ta trwa już bardzo długo. Płuska zdecydował się na odejście z klubu i rozwiązał kontrakt z drugoligowcem. Lada moment trenera tego czeka nowe wyzwanie, gdyż przeniesie się on do III ligi, gdzie bez problemu może podjąć pracę w roli pierwszego szkoleniowca. Z naszych informacji wynika, że Płuska w rundzie wiosennej będzie trenerem Hetmana Zamość.

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
kura3
Gość
kura3
9 miesięcy 3 dni temu
Byłbym ostrożny z taką pewnością, żę znajdzie klub w III lidze już teraz. Pan Płuska to na razie trener młody, bez spektakularnych osiągnięć. Będzie rozpoznawalny najbardziej z teego że pracował w Widzewie, ale w IV lidze po po bodajże jednym przgranym meczu w III lidze zotał zwolniony. No i oczywiście będzie rozpoznawalny z pracy w Pogoni jako asystent i samodzielny (chwilowy) trener. Tylko pytanie czy praca w II ligowej Pogoni (mając na uwadze zaistniałe okoliczności) to powód do zadowolenia czy niekoniecznie ? Czas pokaże jak będzie i chociaż życzę panu trenerowi (jak każdemu człowiekowi) wszystkiego dobrego, to napisanie że lada… Czytaj więcej »
Wierny kibic
Gość
Wierny kibic
9 miesięcy 1 dzień temu

Wspomnicie moje słowa. Ten młody trener w przeciągu 5 lat będzie w ekstraklasie🙂

stefaniszyn
Gość
stefaniszyn
9 miesięcy 1 dzień temu

Chętnie się założę, symbolicznie, że tak nie będzie.. Wspomnisz moje słowa

Tom
Gość
Tom
9 miesięcy 1 dzień temu

Panie Marcine , dziękuję że w dobie wielkiego kryzysu poprowadził Pan Pogoń i zrobił Pan dobrą robotę.

wpDiscuz
Sponsorzy

Patronat medialny