Świąteczny prezent KPS. Pierwsza wygrana na wyjeździe

W meczu 15 kolejki I ligi KPS Siedlce pokonali na wyjeździe MCKiS Jaworzno 3:0.

Siatkarze KPS w poprzedniej kolejce odnieśli bardzo ważne zwycięstwo z Chrobrym Głogów 3:1. W sobotę chcieli siedlczanie po raz pierwszy w tym sezonie wygrać spotkanie na wyjeździe. Rywalem zespołu Mateusza Grabdy był MCKiS Jaworzno, który w pierwszym meczu obu drużyn wygrał w Siedlcach 3:1.

Pierwszą partię lepiej rozpoczęli siedlczanie, którzy utrzymywali bardzo dobrą skuteczność w ataku. Świetnie w tym elemencie spisywał się Mateusz Laskowski, który w całym meczu zdobył aż 23 punkty. Każdy set sobotniego spotkania był bardzo wyrównany, jednak to zawodnicy KPS zachowali chłodną głowę w końcówkach setów.

W drugiej partii żadnej ekipie nie udało się wypracować bezpiecznej przewagi punktowej. Oprócz Laskowskiego, w zespole z Siedlec punktowali Krzysztof Gulak, Sebastian Adamczyk, Adam Woźnica oraz Mikołaj Sawicki. Drugiego seta podopieczni Grabdy wygrali do 24. Najbardziej emocjonująca była jednak trzecia odsłona. Początkowo lepsi byli siatkarze MCKiS Jaworzno, jednak KPS nie złożył broni i doprowadził do gry na przewagi 24:24. Ostatecznie nerwową końcówkę wygrał 33:31 i zakończył spotkanie zwycięstwem 3:0.

W zespole z Jaworzna wystąpili byli zawodnicy KPS: Maciej Polański, Mateusz Błasiak oraz Bartosz Kowalczuk.