Wzmocnione akademiczki ograły SMKK

SMKK Siedlce zakończy 2019 rok bez wyjazdowego zwycięstwa. W ostatniej próbie przegrał bowiem z AZS Umed Łódź.

Już przed meczem wiadomo było, że niezależnie od wyniku łodzianki zagrają w kolejnej fazie o miejsca 1-6, zaś siedlczanki o 7-12.

AZS Umed to klub współpracujący z Widzewem Łódź, można go spokojnie określić mianem rezerw Czerwonych. Dzięki temu SMKK miało okazję zmierzyć się z koszykarkami, które na co dzień trenują z ekstraklasową ekipą. Różnica poziomów była wyraźna, co było szczególnie widoczne w pierwszej i trzeciej kwarcie. Siedlczanki zasługują na ciepłe słowa za postawę w drugiej i czwartej ćwiartce.

Akademiczki kontrolowały mecz praktycznie od pierwszej do ostatniej minuty. Wygrana 86:59 w pełni oddaje przebieg spotkania.

PLANY SMKK

Przed siedlczankami jeszcze jeden mecz w pierwszej fazie. 28 stycznia o 16:00 SMKK podejmie UKS Nowa Wieś.

21.12.19, 16:00 – Łódź

II liga: AZS Umed Łódź – SMKK Siedlce 86:59 (24:8, 18:21, 25:11, 19:19)

SMKK: 15. Natalia Staręga 20, 7. Eliza Zalewska 17, 10. Paulina Komar 6, 8. Justyna Szczygielska 5, 11. Izabela Cabaj 4, 12. Sara Kwiatkowska 4, 16. Natalia Domańska 2, 13. Klaudia Rombel 1, 6. Julia Czarnocka, 21. Michalina Moszyńska