Od Słowacji do Szwajcarii – starty narciarzy Rawy

Maciej Staręga rywalizował w dwóch pierwszych etapach Tour de Ski, zaś pozostali reprezentanci Rawy Siedlce mają za sobą start w zawodach Slavic Cup w Strbskim Plesie.

Reprezentanci Rawy Siedlce w ostatni weekend grudnia startowali w zawodach narciarskich w szwajcarskim Lenzerheide oraz słowackim Strbskim Plesie.

W Lenzerheide odbyły się dwa pierwsze etapy prestiżowego cyklu Tour de Ski. Maciej Staręga najpierw walczył na dystansie 15 km stylem dowolnym, gdzie uplasował się na 82 pozycji.

Drugiego dnia siedlczanin rywalizował w kwalifikacjach sprintu rozgrywanego techniką dowolną. Po raz kolejny w tym sezonie naszemu narciarzowi, specjalizującemu się w sprincie, nie udało się wywalczyć punktów. Staręga zajął 35 lokatę. Był to jego ostatni występ w tej edycji cyklu.

WYNIKI – 15 km stylem dowolnym

WYNIKI – sprint

W zawodach Slavic Cup w Strbskim Plesie mieliśmy na starcie kilkoro zawodników Rawy.

Pierwszego dnia biegacze do pokonania mieli dystans 1,6 km. W kwalifikacjach, awans do czołowej trzydziestki wywalczyli: Paweł Klisz (czternasty), Piotr Sobiczewski (piętnasty), Arkadiusz Posiadała (osiemnasty) oraz Maciej Krajcer (trzydziesty). W finałowych rozstrzygnięciach najlepiej spisali się Sobiczewski i Klisz, zajmując odpowiednio 6 i 8 lokatę.

WYNIKI – sprint mężczyzn (kwalifikacje)

WYNIKI – sprint mężczyzn

Biegaczki walczyły na trasie o długości 1,4 km. 16 miejsce w kwalifikacjach zajęła Rozalia Prokurat, ale w finałowych potyczkach poszło jej gorzej i ostatecznie została sklasyfikowana na 26 pozycji.

WYNIKI – sprint kobiet (kwalifikacje)

WYNIKI – sprint kobiet

Drugi start w Strbskim Plesie to walka na trasie 5 km stylem klasycznym dla pań i dystansie dwukrotnie dłuższym dla panów. Tutaj także, podobnie jak dzień wcześniej, najwyższe lokaty z reprezentantów Rawy osiągnęli: Klisz i Sobiczewski, zamykając pierwszą dziesiątkę startujących. Najwyżej z siedlczanek – na 28 pozycji, sklasyfikowano Rozalię Prokurat.