wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Jesień 2019 w wykonaniu siedleckiej młodzieży

Sport to nie tylko seniorzy. W piłkarskich rozgrywkach młodzieżowych siedleckie kluby reprezentuje kilkuset adeptów. Prezentujemy ich wyniki po rundzie jesiennej.

Rozgrywki wojewódzkie

W rozgrywkach wojewódzkich Siedlce reprezentował MKP Pogoń. Najstarszą drużyną, która występowała w lidze mazowieckiej była ekipa Pogoni U-17. Podopieczni Piotra Grzebieliszewskiego do ostatniego meczu liczyli się w walce o awans do najwyższej ligi na Mazowszu. Ostatecznie ustąpili jedynie MKS Piaseczno i zajęli 2 miejsce.

Do I ligi wojewódzkiej awansowała drużyna Pogoni U-16. Siedlczanie nie mieli sobie równych i pewnie zwyciężyli siedlecką okręgówkę.

W rozgrywkach Ekstraligi wojewódzkiej występowały drużyny Pogoni U-15 i U-14. Zespoły te uplasowały się na miejscach dających utrzymanie na najwyższym szczeblu w województwie. W okręgówce U-15 druga drużyna Pogoni zajęła 2 miejsce. Z kolei w I lidze okręgowej U-14 na drugim miejscu uplasowała się drużyna SEMP Pogoń Siedlce, zaś II ligę 14-latków wygrała Pogoń II Siedlce.

Rozgrywki okręgowe

Od kategorii U-13 drużyny występują w 9-osobowych składach. Mistrzostwo I ligi okręgowej, gr. I zdobyła Pogoń Siedlce. W II lidze również najlepsza okazała się drużyna Pogoni II Siedlce, zaś trzecie miejsce należało do SEMP Pogoń Siedlce.

W I lidze okręgowej U-12, gr. I wicemistrzostwo zdobyło SEMP Pogoń Siedlce. W grupie drugiej na trzecim miejscu uplasowała się Pogoń Siedlce, zaś na piątym Masovia Siedlce. W II lidze tej kategorii wiekowej w jednej grupie najlepsza okazała się Pogoń II Siedlce, zaś w drugiej Pogoń III Siedlce uplasowała się na trzeciej pozycji.

W kategorii U-11 i U-10 zespoły występują w 7-osobowych składach. W I lidze okręgowej U-11, gr. I podium należało do siedleckiej młodzieży. Ligę zwyciężyła drużyna SEMP Pogoń II Siedlce, za nią Masovia Siedlce, na trzecim miejscu Pogoń Siedlce. W grupie drugiej I ligi drugie miejsce zajęło SEMP Pogoń Siedlce, zaś czwarte Masovia II Siedlce. W II lidze okręgowej Pogoń II Siedlce zwyciężyła swoją grupę i awansowała do I ligi.

U dziesięciolatków, rozgrywki I ligi ma drugim miejscu zakończyła drużyna SEMP Pogoń Siedlce, zaś na piątym Masovia Siedlce. Po barażach o utrzymanie Masovia uznała wyższość Championsa Mińsk Mazowiecki i spadła do II ligi. W grupie drugiej I ligi najlepszy okazał się MKP Pogoń Siedlce. W II lidze okręgowej, gr. II SEMP Pogoń II Siedlce zajęło drugie miejsce, a Pogoń II Siedlce trzecie.

Rozgrywki U-9 i U-8 to zmagania drużyn w 5-osobowych składach. Jedynym przedstawicielem naszego miasta w I lidze U-9 była Masovia Siedlce, która uplasowała się na czwartym miejscu. W II lidze rozgrywano mecze turniejowo. W gr. II zwyciężył MKP Pogoń Siedlce, zaś na piątym miejscu sklasyfikowano SEMP Pogoń Siedlce.

Najniższej kategorii rozgrywanej w okręgu nie ma podziału na poziomy rozgrywek, a mecze grano turniejowo. W gr. I rywalizowały SEMP Pogoń Siedlce (I miejsce), Masovia Siedlce (II miejsce) i Masovia II Siedlce (V miejsce). W gr. II rozgrywki wygrała Pogoń Siedlce, zaś Pogoń II Siedlce zajęła piąte miejsce.