Koniec dobrej passy KPS. Porażka z Mickiewiczem (fotogaleria)

W meczu 16 kolejki I ligi KPS Siedlce przegrał na wyjeździe z Mickiewiczem Kluczbork 1:3.

W ostatnich tygodniach siedlczanie ustabilizowali formę na równym i wysokim poziomie. W tym czasie pokonali MCKiS Jaworzno (3:0), Chrobry Głogów (3:1), Gwardię Wrocław (3:0) czy SMS PZPS Spała (3:1). To pozwoliło im awansować na 11 miejsce w tabeli (16 punktów). W sobotę rywalem siedlczan był Mickiewicz Kluczbork, który w pierwszym meczu obu drużyn gładko wygrał 3:0.

O pierwszym secie siedlczanie chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Podopieczni Mateusza Grabdy nie mieli recepty, aby zatrzymać rozpędzonych gospodarzy. Mickiewicz Kluczbork z minuty na minutę powiększał swoje prowadzenie (10:6, 19:10, 21:11), w efekcie czego pewnie triumfował 25:14. W drugiej partii goście z Siedlec szybko wrócili do gry. Od połowy seta wypracowali kilku punktowe prowadzenie, którego nie oddali do końca seta. Z akcji na akcję coraz skuteczniejszy był Mateusz Laskowski, który był najlepszym zawodnikiem KPS w poprzednim meczu w Jaworznie.

O wielkim niedosycie siatkarze z Siedlec mogą mówić w trzecim secie. Przez większą część partii prowadzili, jednak w końcówce zdołali sobie wyrwać zwycięstwo (18:19, 23:21, 25:22). To jeszcze bardziej nakręciło gospodarzy, którzy czwartą odsłonę rozpoczęli z wysokiego C (6:1). Zawodnicy KPS pokazali wielką ambicję i determinację, w efekcie czego doprowadzili do końcówki na przewagi. Mieli piłki setowe, jednak swoją szansę wykorzystał Mickiewicz Kluczbork, który wygrał całe spotkanie 3:1.

PLANY KPS

W następnej kolejce KPS Siedlce zagra u siebie z ZAKSĄ Strzelce Opolskie. Początek meczu w sobotę o godz. 18:00.