Optymistyczny początek nowego roku (fotogaleria)

UKS Basket Siedlce zaczął 2020 rok od wygranej z Hutnikiem Warszawa.

Siedlczanie mieli w planach rewanż za porażkę poniesioną w Warszawie. Basket wciąż ma szansę na awans do grupy mistrzowskiej, ale nie może pozwolić sobie na wpadki.

Przez większość pierwszej połowy wydawało się, że to będzie mecz z gatunku „lekkich, łatwych i przyjemnych” dla drużyny Rafała Sobiły. W pewnym momencie po trójce Bartłomieja Ożarka było 34:20. Na przerwę siedlczanie schodzili przy prowadzeniu 41:30.

Hutnicy nie poddali się i zaczęli punktować z dystansu. Basket zdawał się kontrolować sytuację, jednak niespodziewanie po 3/4 meczu jego przewaga została zniwelowana do pięciu punktów (51:46). W ostatniej kwarcie warszawianie zbliżyli się na trzy oczka, jednak na nic więcej gospodarze nie pozwolili. Dobrze dysponowany Dawid Kołodziński trafił ważną trójkę i dał sygnał do ataku. Siedlczanie ostatecznie wygrali 75:64.

PLANY BASKETU

W niedzielę 12 stycznia o 17:00 Basket podejmie UKS WGR TEAM Grójec.

05.01.20, 17:00 – Siedlce (hala ARMS)

III liga: UKS Basket Siedlce – Hutnik Warszawa 75:64 (14:6, 27:24, 10:16, 24:18)

Basket: 15. Dawid Kołodziński 21, 5. Sławomir Wasilewski 12, 9. Tomasz Gustołek 10, 13. Kacper Wakuliński 8, 7. Jakub Zawadzki 7, 6. Mateusz Bal 6, 8. Bartłomiej Ożarek 5, 14. Jan Lipiński 4, 10. Tomasz Wróbel 2, 11. Jacek Wróblewski