Mistrzynie pięciosetówek zdobyły Olsztyn

W meczu 16 kolejki II ligi siatkówki kobiet Chemik Olsztyn przegrał na swojej hali z Ósemką Siedlce 2:3.

Siatkarki Ósemki wybrały się do stolicy Warmii i Mazur by zmazać plamę po październikowej, domowej porażce z Chemikiem 1:3. Gospodynie z Olsztyna w ostatnim czasie bardzo obniżyły loty i raczej nie były przed meczem z Ósemką uznawane za faworytki. Za będącymi w coraz lepszej formie siedlczankami przemawiał również fakt pokonania w poprzedniej kolejce ówczesnego lidera z Nowego Dworu Mazowieckiego. Ewentualne zwycięstwo z Chemikiem utrzymywało siatkarki Ósemki w walce o trzecie miejsce na koniec sezonu regularnego.

Mecz w Olsztynie dla siatkarek trenera Jarosława Plewińskiego od samego początku nie przypominał łatwego spacerku po punkty. Chemiczki wygrały pierwszego seta do 21. Po zmianie stron lepsze okazały się siedlczanki, które wygrały do 19. Gospodynie obudziły się w drugim secie i wygrały go dosyć łatwo – różnicą pięciu punktów. Podrażniona Ósemka musiała wygrać kolejne dwa sety, by wrócić do Siedlec bez porażki. Czwarty set okazał się festiwalem dominacji Ósemki, która pozwoliła przeciwniczkom zdobyć w tej partii zaledwie dziesięć punktów. Siatkarski rollercoaster rozstrzygnąć się musiał w tie-breaku.

Piąty set okazał się bardzo ciekawy i emocjonujący. Gospodynie przy zmianie stron prowadziły już 8:6. Siedleckim siatkarkom udało się wyrównać i ostatecznie wygrać tego seta do 12. Zwycięstwo po tie-breaku oznacza, że na konto Ósemki po meczu w Olsztynie powędrowały do ligowej tabeli dwa punkty. Obecnie siedlczanki mogą się pochwalić dobrym ligowym bilansem 10-5, w tym 5-3 na wyjazdach. Dla Ósemki mecz z Chemikiem był już czwartym w tym sezonie pięciosetowym spotkaniem i z każdy z tych meczów kończył się dla podopiecznych Jarosława Plewińskiego zwycięstwem.

PLANY ÓSEMKI

W kolejnej serii drugoligowych gier siatkarki Ósemki zmierzą się u siebie z AZS LSW Warszawa. Mecz rozegrany zostanie w hali „Samochodówki” w sobotę 18 stycznia o godzinie 17.

11.01.20, 14:00 – Olsztyn

II liga: Chemik Olsztyn – Ósemka Siedlce 2:3 (25:21, 19:25, 25:20, 10:25, 12:15)

Ósemka: 4. Ewa Grzelak, 5. Weronika Brzuzy, 6. Jagoda Michałek, 10. Agata Baranowska, 16. Agata Skrzypek, 17 Agata Skikiewicz i 13. Ewelina Karsztun (libero) oraz  7. Agnieszka Krzymowska, 9. Maria Raszek