czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Pierwsza setka Basketu (fotogaleria)

UKS Basket Siedlce nie miał litości dla drużyny z Grójca. Podopieczni Rafała Sobiły po raz pierwszy w sezonie zdobyli ponad 100 punktów.

WGR TEAM Grójec przybył do Siedlec w 7-osobowym składzie. To w połączeniu ze zwyżkującą formą Basketu zwiastowało kłopoty dla przyjezdnych.

Siedlczanie dosyć szybko osiągnęli 10-punktową przewagę. Koszykarze z Grójca robili co mogli, jednak nie byli w stanie jej zniwelować. W drugiej kwarcie przewaga gospodarzy tylko zrosła. Basket grał dojrzale i wykorzystywał liczne błędy rywali. Do przerwy było 47:25 dla siedlczan.

W drugiej połowie Basket postawił na ofensywę. Siedlczanie dobili do setki, w czym duży udział miał skuteczny Dawid Kołodziński – autor 26 punktów. Czterech innych zawodników również zdobyło dziesięć punktów lub więcej. Drużyna Sobiły wygrała 104:62 i zrobiła kolejny krok w kierunku awansu do grupy mistrzowskiej.

W przerwach pomiędzy kwartami prowadzone były licytacje gadżetów koszykarskich na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

PLANY BASKETU

W sobotę 18 stycznia o 18:30 Basket zagra na wyjeździe z Politechniką Warszawską.

12.01.20, 17:00 – Siedlce (hala ARMS)

III liga: UKS Basket Siedlce – WGR TEAM Grójec 104:62 (25:17, 22:8, 30:16, 27:21)

Basket: 15. Dawid Kołodziński 26, 5. Sławomir Wasilewski 16, 8. Bartłomiej Ożarek 14, 7. Jakub Zawadzki 13, 13. Kacper Wakuliński 10, 9. Tomasz Gustołek 7, 6. Mateusz Bal 5, 4. Jacek Wróblewski 5, 10. Tomasz Wróbel 4, 12. Wojciech Kołodziejak 2, 11. Dawid Olszewski 2, 14. Jan Lipiński