Świetny mecz Basketu! Siedlczanie awansowali do grupy mistrzowskiej!!!

W ostatnim meczu pierwszej rundy Basket Siedlce zanotował efektowne zwycięstwo w Warszawie. Była to wygrana na wagę awansu do grupy mistrzowskiej.

Siedlczanie potrzebowali zwycięstwa, aby wywalczyć awans do grupy mistrzowskiej.

Basket zdawał sobie sprawę z wagi spotkania. Siedlczanie dosyć szybko wskoczyli na wysoki poziom i ani myśleli spuścić z tonu. Pierwsza kwarta była względnie wyrównana, jednak dla miejscowych były to zaledwie miłe złego początki. Na półmetku rywalizacji siedlczanie prowadzili 34:24.

W drugiej połowie Basket zdominował warszawskich koszykarzy. Siedlczanie dobrze wywiązywali się z obowiązków defensywnych, a dodatkowo regularnie punktowali. Ostatecznie UKS wygrał 70:45, nie pozostawiając rywalom złudzeń, kto zasługuje na miejsce w grupie mistrzowskiej.

PLANY BASKETU

Rafał Sobiło i jego drużyna zaczną rywalizacje w kolejnej fazie w weekend 25-26 stycznia.

19.01.20, 16:00 – Warszawa

III liga: AZS Politechnika Warszawska – UKS Basket Siedlce 45:70 (17:20, 7:14, 9:19, 12:17)

Basket: 15. Dawid Kołodziński 22, 11. Dawid Olszewski 10, 8. Bartłomiej Ożarek 9, 7. Jakub Zawadzki 9, 5. Sławomir Wasilewski 8, 4. Rafał Sobiło 6, 10. Rafał Chojecki 3, 13. Kacper Wakuliński 3, 6. Mateusz Bal, 9. Tomasz Gustołek, 12. Wojciech Kołodziejak, 14. Jan Lipiński