Tenisowe boje siedlczan na Mazowszu

Kilkoro reprezentantów Pogoni Siedlce wzięło udział w Grand Prix Mazowsza młodzików i kadetów w tenisie stołowym.

18 stycznia w Gostyninie rozegrane zostały III zawody Grand Prix Mazowsza młodzików w tenisie stołowym. W turnieju, w którym wystartowało 94 uczestników z 18 klubów, wzięła udział dwójka tenisistów Pogoni.

Wśród dziewcząt bardzo dobrze grała Anna Pacelt. Bezproblemowo dotarła do strefy medalowej. Niestety w półfinałowym pojedynku, mimo prowadzenia 1:0 i 2:1, musiała uznać wyższość swojej przeciwniczki. W meczu decydującym o trzeciej lokacie, siedlczanka poniosła porażkę i zajęła ostatecznie 4 miejsce.

W rywalizacji chłopców brał udział Radosław Bojar. W 1/8 finału pogonista uległ późniejszemu triumfatorowi, Dawidowi Budzichowi. W końcowym rozrachunku tenisistę Pogoni sklasyfikowano na pozycjach 9-12

WYNIKI – młodziczki

WYNIKI – młodzicy

W niedzielę, 19 stycznia, w Nadarzynie zorganizowano III Grand Prix Mazowsza kadetek i kadetów. W zawodach ponownie wzięła udział Anna Pacelt. Startowały także Julia Andrunik i Dominika Szkopek. Pacelt po odpadnięciu z turnieju głównego, zdeklasowała rywalki w „turnieju pocieszenia” i zajęła lokaty 9-12. Jej koleżanki klubowe kończyły rywalizację na pozycjach 21-24.

W turnieju kadetów walczyło czterech pogonistów. Najwyżej z nich – na pozycji 9-12 –  sklasyfikowano Dominika Rojka. Lokaty 21-24 przypadły Mateuszowi Zdolińskiemu, miejsca 33-48 Radosławowi Bojarowi, a na pozycjach 49-64 zmagania zakończył Filip Rudnicki.