Minus 19 w Legionowie

UKS Basket Siedlce na początek zmagań w grupie mistrzowskiej przegrał 78:97 z Legionem Legionowo.

Legion awansował do grupy mistrzowskiej w podobnych okolicznościach jak Basket. Rywalizacja o miejsca 1-3 w obu grupach trwała do ostatnich chwil.

Legionowianie lepiej weszli w mecz. To udana pierwsza połowa w ich wykonaniu przesądziła o końcowym sukcesie. Do przerwy Legion prowadził 43:29 i mógł sobie pozwolić na kontrolowanie boiskowych wydarzeń.

W drugiej połowie Basket próbował odmienić losy meczu, jednak w ofensywie brakowało ognia. Legion nie miał takiego problemu, o co zadbał doświadczony Przemysław Lewandowski – autor 36 punktów. Siedlczanie przegrali 78:97.

PLANY BASKETU

W niedzielę 2 lutego o 17:00 Basket podejmie GLKS Nadarzyn.

25.01.20, 18:00 – Legionowo

III liga: Legion Legionowo – UKS Basket Siedlce 97:78 (21:18, 23:11, 26:24, 27:25)

Basket: 15. Dawid Kołodziński 17, 5. Sławomir Wasilewski 17, 10. Tomasz Wróbel 11, 13. Kacper Wakuliński 8, 6. Mateusz Bal 7, 9. Tomasz Gustołek 5, 4. Rafał Sobiło 5, 8. Bartłomiej Ożarek 4, 11. Rafał Chojecki 3, 7. Jakub Zawadzki 1, 12. Wojciech Kołodziejak, 14. Jan Lipiński