SMKK zadbał o emocje. Dogrywka potrzebna do zwycięstwa (fotogaleria)

SMKK Siedlce doczekał się pierwszego zwycięstwa w 2020 roku. Podopieczne Arkadiusza Mazurkiewicza i Michała Żmińczuka wygrały 96:88 z UKS Szkoła Gortata.

Dla UKS Szkoła Gortata mecz w Siedlcach był pierwszy w drugim etapie II-ligowych zmagań. SMKK dwa tygodnie wcześniej przegrał z AKS Zły Warszawa.

Łodzianki reprezentujące Szkołę Gortata przyjechała do Siedlec w okrojonym składzie, jednak początek meczu nie wskazywał na ich porażkę. Prowadzenie 16:7 został jedno zniwelowane przez SMKK. Po 10 minutach było 18:14 dla UKS. Na początku drugiej kwarty trójką popisała się Estera Pierzak, jednak Natalia Staręga błyskawicznie odpłaciła pięknym za nadobne. Po kwadransie przewaga łodzianek urosła do 10 punktów. Siedlczanki nie poddały się i jeszcze przed przerwą odrobiły większość strat (29:32). Do przerwy było jednak 40:33 dla UKS SG.

Druga połowa była niczym rollercoaster. Lepiej zaczęły przyjezdne, które wróciły do 10-punktowej przewagi. SMKK zanotował serię 9:0 i zbliżył się do rywalek na odległość jednego osobistego. Do remisu po 47 doprowadziła Eliza Zalewska. W końcówce trzeciej kwarty dało o sobie znać cwaniactwo łodzianek, które wypracowały prowadzenie 60:55.

Ostatnia kwarta zaczęła się pomyślnie dla drużyny Mazurkiewicza i Żmińczuka. Prowadzenie – 61:60 – nie utrzymało się na długo. Dwie trójki Martyny Zdunek z rzędu sprawiły, że koszykarki z Łodzi mogły witać się z gąską. Jak się okazało przedwcześnie. Wyczyn Zdunek po siedleckiej stronie powieliła Justyna Szczygielska, wlewając nadzieje w serca koleżanek z drużyny. Końcówka regulaminowego czasu gry była nerwowa, zakończyła się rezultatem 83:83.

Remis po 40 minutach oznaczał dogrywkę. Kluczem do jej wygrania była szczelna defensywa i skuteczność na linii rzutów osobistych. SMKK wygrał 96:88.

PLANY SMKK

W sobotę 1 lutego o 13:00 SMKK zagra w Warszawie z SKS 12.

26.01.20, 17:00 – Siedlce (hala ZSP nr 3)

II liga: SMKK Siedlce – UKS Szkoła Gortata 96:88 pd. (14:18, 19:22, 22:20, 28:23, 13:5)

SMKK: 12. Sara Kwiatkowska 28, 7. Eliza Zalewska 21, 15. Natalia Staręga 14, 11. Izabela Cabaj 13, 8. Justyna Szczygielska 12, 21. Michalina Moszyńska 3, 6. Julia Czarnocka 2, 13. Klaudia Rombel 2, 10. Paulina Komar 1