Ósemka pauzowała, faworytki nie gubiły punktów

   
Autor:
Dodano: 2020/01/27 20:13    views 594

W 18 kolejce 2 ligi siatkówki kobiet Ósemka Siedlce pauzowała. Pozostałe zespoły rozegrały swoje spotkania.

Kolejka bez udziału siedleckich siatkarek nie przyniosła niespodziewanych rozstrzygnięć. W meczu piątkowym, chcący wrócić na fotel lidera NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki nie pozostawił żadnych złudzeń zespołowi Legionovii Legionowo, wygrywając gładko swoje sety do 15, 20 i 12. Z potknięć NOSiR-u we wcześniejszych meczach bezlitośnie korzysta AZS AWF Warszawa. Stołeczne siatkarki nie zamierzały w tej kolejce oddać pierwszego miejsca w tabeli. Spotkanie z Krótką w Mysiadle zakończyło się zwycięstwem Akademiczek w trzech setach. W innym sobotnim meczu zespół Nike Węgrów wygrał u siebie ze Spartą Warszawa, oddając przeciwniczkom tylko jednego seta.

Dla zespołu Ósemki Siedlce najważniejsze były wyniki spotkań w Warszawie i Olsztynie. Rywalki siedlczanek w wyścigu o trzecie miejsce w tabeli, nie mogły sobie pozwolić na zgubienie punktów w wyjazdowych meczach. BAS Białystok zgodnie z planem pokonał na wyjeździe Chemika za trzy punkty. Dużo trudniejszą przeprawę miała Łaskovia Łask, która ostatecznie wygrała z AZS LSW Warszawa 3:2 – odskakując Ósemce w tabeli po tej kolejce na cztery punkty.

Szansa na odrobienie strat do podium dla siatkarek Ósemki nadarzy się już 1 lutego. W najbliższą sobotę podopieczne Jarosława Plewińskiego wybiorą się do Łaska, gdzie zmierzą się z tamtejszą Łaskovią.

Wyniki 18 kolejki:

AZS LSW Warszawa – Łaskovia Łask 2:3
Chemik Olsztyn – BAS Białystok 0:3
NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki – Legionovia Legionowo 3:0
Nike Węgrów – Sparta Warszawa 3:1
Krótka Mysiadło – AZS AWF Warszawa 0:3
Pauza: Ósemka Siedlce

źródło: własne; foto; Maciej Sztajnert
Sponsorzy

Patronat medialny