Pogoń II w końcówce uległa Orlętom (fotogaleria)

Pogoń II w końcówce uległa Orlętom

Rezerwy siedleckiej Pogoni przegrały w kolejnym meczu sparingowym z IV-ligowymi Orlętami Łuków 2:3.

W Pogoni II wystąpił zawodnik juniorów U-17 Cezary Bujalski oraz Daniel Łukaszczyk, który wznowił treningi.

W 12 minucie Bartosz Kryszczuk urwał się obronie rywali i umieścił piłkę w bramce. Kilka minut później groźnie po rzucie rożnym uderzał Jakub Jopek, jednak minimalnie chybił. W 20 minucie to goście z Łukowa objęli prowadzenie. To wtedy Przemysław Rodak zaliczył swojaka po centrze z kornera. Po chwili powinno być 2:1 dla Orląt, lecz Sebastian Sowisz główkował z pięciu metrów nad poprzeczką. W 33 minucie Krystian Kuron zamienił na bramkę podanie Jacka Mielnika. Po chwili asystent powinien przemienić się w strzelca, jednak oddał techniczny strzał nad poprzeczką w sytuacji sam na sam. W 41 minucie Sowisz przejął piłkę niemal na połowie boiska i popędził na bramkę strzeżoną przez Alberta Posiadałę. Wykończenie warto pozostawić bez komentarza, ponieważ piłka wylądowała na aucie. Po chwili Adrian Siemieniuk trafił w słupek. Do przerwy było 2:1 dla Orląt.

W drugiej połowie padły dwie bramki. Po około godzinie gry Sebastian Barej wykorzystał jedenastkę podyktowaną za zagranie ręką. Ostatnie słowo należało do Orląt.W samej końcówce spotkania Eryk Miszta zdobył gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Drużyna Dariusza Różańskiego wygrała 3:2, choć miała wystarczająco dużo sytuacji, aby jej zwycięstwo było bardziej okazałe.

W Pogoni wystąpili byli zawodnicy Orląt Łuków – Maciej Gawinkowski i Przemysław Rodak. Z kolei w Orlętach zagrał ex-Pogonista – Rafał Jaworski.

PLANY POGONI II

Następny sparing Pogoń II rozegra w sobotę 8 lutego o 14:30 w Siedlcach z Wektrą Zbuczyn.

01.02.20, 14:30 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń II Siedlce – Orlęta Łuków 2:3 (1:2)

Bramki: Bartosz Kryszczuk 12, Sebastian Barej 60 (k) – Przemysław Rodak 20 (s), Krystian Kuron 33, Eryk Miszta 90

Pogoń II: Albert Posiadała – Jakub Jopek, Igor Łęczycki, Dawid Ardej, Maciej Litwiński – Sebastian Barej, Przemysław Rodak, Dawid Nojszewski, Sebastian Bober, Karol Wszoła – Bartosz Kryszczuk. W II połowie grali także: Kamil Ostrowski – Robert Jóźwiuk, Cezary Bujalski, Maciej Gawinkowski, Daniel Łukaszczyk, Jakub Rzewuski

Orlęta: Dawid Kuźma – Daniel Goławski, Jakub Bulak, Mateusz Sadowski, Rafał Jaworski, Sebastian Sowisz, Krystian Kuron, Adrian Siemieniuk, Radosław Szustek, Jacek Mielnik, Szymon Łukasiewicz. Grali także: Dominik Dąbrowski, Kacper Ostojski, Jakub Chromiński, Eryk Miszta, Krzysztof Kierych, Damian Soćko, Tomasz Zaręba