Siedlecka twierdza coraz mocniejsza (fotogaleria)

Podopieczni Rafała Sobiły wygrali 74:64 z GLKS Nadarzyn.

Przed meczem fotograf SportSiedlce.pl Maciej Sztajnert przekazał nagrodę Dawidowi Kołodzińskiemu, który w styczniu wygrał obie edycje konkursu na Sportowca Tygodnia.

GLKS to solidny ligowiec, co potwierdził w pierwszej kwarcie. Siedlczanie nie weszli dobrze w mecz, ale rozkręcali się z minuty na minutę. Na przerwę to jednak goście z Nadarzyna schodzili przy minimalnym prowadzeniu (30:28).

Po przerwie na parkiecie zaprezentował się inny Basket. Siedlczanie grali dużo lepiej, a liderem drużyny był Kołodziński. Jego 30 punktów pomogło w odrobieniu strat i osiągnięciu względnie bezpiecznej przewagi. Basket wygrał 74:64 i zgłosił akces do walki o drugą lokatę.

Przy okazji meczu prowadzona była zbiórka pieniędzy na rzecz Kacpiego Boruty. Na licytację została również wystawiona koszulka reprezentacji Polski.

PLANY BASKETU

23 lutego o 17:00 UKS podejmie Warszawskie Międzynarodowe Stowarzyszenie Sportu Isetia.

02.02.20, 17:00 – Siedlce (hala ARMS)

III liga: UKS Basket Siedlce – GLKS Nadarzyn 74:64 (12:16, 16:14, 26:17, 20:17)

Basket: 15. Dawid Kołodziński 30, 13. Kacper Wakuliński 12, 5. Sławomir Wasilewski 12, 11. Dawid Olszewski 8, 9. Tomasz Gustołek 5, 7. Jakub Zawadzki 3, 6. Mateusz Bal 2, 8. Bartłomiej Ożarek 2, 4. Rafał Chojecki, 12. Wojciech Kołodziejak, 14. Jan Lipiński, 10. Jacek Wróblewski