Druga wygrana z rzędu. Świt przegrał w Siedlcach (fotogaleria)

W meczu sparingowym Pogoń Siedlce wygrała z trzecioligowym Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 1:0.

Dla Pogoni mecz ze Świtem był piątym domowym testem. W środku tygodnia podopieczni Bartosza Tarachulskiego odnieśli pierwsze zwycięstwo, pokonując Podlasie Biała Podlaska i w sobotę chcieli ograć kolejnego rywala z III ligi.

W pierwszej połowie lepsze sytuacje wypracowali sobie goście. W 14 minucie po strzale Rafała Maciejewskiego skuteczną interwencją popisał się Mikołaj Smyłek. W kolejnych fragmentach niewiele działo się na murawie. W 40 minucie kolejną niezłę paradą popisał się golkiper siedlczan, który tym razem obronił strzał Mateusza Kwiatkowskiego.

W drugiej połowie nieco aktywniej zaczęła grać Pogoń, co spowodowało błędy w wyprowadzeniu piłki przez Świt. W 46 minucie takiego błędu nie wykorzystał Marcin Kozłowski II, ale kolejny dwanaście minut później na bramkę zamienił Maciej Firlej. Siedlczanie w drugiej odsłonie mieli kilka dobrych okazji do podwyższenia rezultatu, jednak przy próbach Kamila WalkowaJakub Romanowicza czy Mateusza Kluzka zabrakło trochę szczęścia i precyzji. W końcówce doszło jeszcze do nerwowego spięcia między zawodnikami obu ekip, co zakończyło się obejrzeniem dwóch żółtych kartek (pierwsza za faul, druga za odepchnięcie rywala) przez Damiana Mosiejkę i Pogoniści kończyli mecz w osłabieniu. Więcej goli jednak już nie padło i siedlczanie wygrali 1:0.

W przeszłości w Świcie występował Pogonista Marcin Kozłowski II.

Kolejny sparing Pogoń rozegra w następną sobotę 15 lutego. Rywalem biało-niebieskich będzie Olimpia Zambrów.

08.02.20, 12:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:0 (0:0)

Bramka: Maciej Firlej 58

Pogoń: 1. Mikołaj Smyłek – 14. Bartłomiej Olszewski (61, 23. Damian Mosiejko), 31. Bartosz Brodziński (46, 18. Norbert Wojtuszek), 27. Tomasz Wełna, 6. Adam Mójta (62, 21. Patryk Kostyk) – 9. Kamil Walków (88, 67. Sebastian Bober), 55. Oskar Repka, 20. Marcin Kozłowski II (61, 17. Mateusz Kluzek), 10. Bartosz Wiktoruk, 11. Jakub Romanowicz – 19. Maciej Firlej (80, 99. Dominik Barciak)

Świt: Mateusz Prus (46, 12. Błażej Niezgoda) – 16. Kamil Tlaga (69, 20. Kamil Wiśniewski), 3. Sebastian Cuch, 5. Beniamin Czajka – 20. Kamil Wiśniewski (46, 24. Błażej Czajkowski), 4. Krystian Pomorski (69, 33. Piotr Basiuk), 33. Piotr Basiuk (46, 15. Piotr Kusiński), 10. Mateusz Kwiatkowski (69, 13. Emil Możdżonek), 17. Patryk Cieślak (46, 7. Hubert Michalik) – 37. Rafał Maciejewski (69, 25. Arkadiusz Ciach), 25. Arkadiusz Ciach (46, 8. zawodnik testowany)

Żółte kartki: Bartosz Wiktoruk 59, Damian Mosiejko 89 – Emil Możdżonek 88, Piotr Basiuk 89

Czerwona kartka: Damian Mosiejko 89 (za dwie żółte)

Sędzia: Daniel Miler (Siedlce)