W regionie: Orlęta górą w Mińsku Mazowieckim (fotogaleria)

Orlęta Radzyń Podlaski wygrały 2:0 z Mazovią Mińsk Mazowiecki.

Pierwsza połowa nie była wielkim widowiskiem. W 5 minucie testowany napastnik Orląt rodem z Białorusi przegrał pojedynek z Mateuszem Łysikiem. W dalszych fragmentach spotkania brakowało dogodnych sytuacji z obu stron. Do przerwy obyło się bez bramek.

W drugiej połowie nielicznie zgromadzeni kibice doczekali się bramek. W 57 minucie Janusz Nojszewski stanął oko w oko z Robertem Nowackim, jednak nie zdołał pokonać golkipera Orląta. Kilka chwil później Jakub Syryjczyk wykorzystał błąd defensywy Mazy i trafił z bliska. Mińszczanie odpowiedzieli za sprawą Wojciecha Wociala, który główkował nad spojeniem po wrzutce Marcina Kowalczyka. W 81 minucie Karol Kalita zamienił na bramkę podanie Patryka Szymali. Lewy obrońca miał dobry dzień, ponieważ zaliczył również udział przy pierwszym trafieniu. Na 3:0 mógł trafić Mateusz Chyła, lecz piłka po jego strzale z głowy wylądowała na poprzeczce.

Orlęta zagrają w środę 19 lutego na wyjeździe z Pogonią II Siedlce. Z kolei Mazovia zmierzy się w sobotę (15 lutego) z Victorią Sulejówek.

12.02.20, 18:30 – Mińsk Mazowiecki

Sparing: Mazovia Mińsk Mazowiecki – Orlęta Radzyń Podlaski 0:2 (0:0)

Bramki: Jakub Syryjczyk 63, Karol Kalita 81

Mazovia: Mateusz Łysik – 15. Jakub Zatorski, 21. Jakub Sikorski, 14. Jarosław Krajewski, 13. Michał Herman (46, 9. Marcin Kowalczyk) – 16. Jewhen Romanow (46, 4. Alan Grabek), 11. Rafał Słowik (34, 19. Mateusz Pędowski; 60, 8. Alan Gańko), 5. Krystian Przyborowski (76, 10. Piotr Parobczyk), 10. Piotr Parobczyk (46, 17. Łukasz Puciłowski), 23. Janusz Nojszewski (69, 6. Jakub Teodorski) – 18. Michał Bondara (60, 22. Wojciech Wocial)

Orlęta: Robert Nowacki – 5. Bartosz Ciborowski (46, 21. Bartosz Idzikowski), 2. Mateusz Chyła (46, 4. Radosław Kursa), 18. Michał Wołos (69, 2. Mateusz Chyła), 14. Artur Renkowski (46, 3. Patryk Szymala) – 19. Rafał Nowak (46, 8. Arkadiusz Kot; 75, 23. Szymon Kamiński), 20. Artur Sułek (46, 16. Arkadiusz Korolczuk), 23. Szymon Kamiński (69, 20. Artur Sułek), 11. Przemysław Ilczuk (46, 17. Jakub Syryjczyk), 15. Karol Rycaj (46, 10. Karol Kalita) – 7. zawodnik testowany (69, 9. Jan Bożym)

Sędzia: Piotr Woliński (Mińsk Mazowiecki)