Pomnożone dobro

   
Autor:
Dodano: 2020/02/13 15:36    views 718

Adrian Moskwiak oraz Maksymilian Kisiel zdecydowali się wystawić swoje koszulki na licytację, z której dochód zostanie przekazany na pomoc Kacpiemu Borucie. Nabywcą okazał się właściciel SportSiedlce.pl, Mariusz Saraczewski.

To nie są zwykłe koszulki, posiadają one wartość zdecydowanie większą niż sentymentalną. Obie pochodzą z meczów charytatywnych rozgrywanych przez Zawodową Reprezentację Siedlec. Ich znaczenie jest tym większe, że są opatrzone autografami gwiazd filmowych, teatralnych i sportowych, które wystąpiły w barwach Reprezentacji Artystów Polskich.

Dlaczego zdecydowaliście się przekazać koszulki na licytację? – Mecze charytatywne, jak sama nazwa wskazuje, były organizowane po to, żeby komuś pomóc. Jeżeli koszulki z tych spotkań mogą dalej nieść dobro to niech tak będzie – powiedział Moskwiak.

O sytuacji Kacpiego Boruty pisaliśmy prawie miesiąc temu (CZYTAJ). Od tego momentu akcja poszukiwania środków na kosmicznie drogą operacją tylko przybrała na sile. Stała się ogólnopolska, a w pomoc włączyły się tak gwiazdy, jak i zwykli ludzie o dobrych sercach. – Życzliwość ludzi jest w tym wszystkim najważniejsza – przyznał Kisiel. – Osoby wystawiające różne rzeczy na licytacje dokładają cegiełkę do wspólnego celu, jakim jest normalne życie Kacpiego.

– Uważam, że region siedlecki potrafi zmobilizować się przy różnego rodzaju zbiórkach. Brałem udział w kilku licytacjach – tak zawodowo, jak i prywatnie – więc mogę to potwierdzić. Myślę, że to nie zmieni się nawet po wybuchu niedawnej afery z udziałem siedlczanki. Cieszę się, że nie miało to wpływu na wycofanie się licytatorów – mówił Moskwiak.

Kacpiemu może pomóc mecz charytatywny, który odbędzie się w połowie marca. – To inicjatywa Zawodowej Reprezentacji Siedlec. To My jako zawodnicy wyszliśmy z inicjatywą. Dzięki uprzejmości ARMS i kilku firm uda się go rozegrać. Planujemy kilka niespodzianek dla widzów, jednak szczegółów nie możemy zdradzić. Mogę tylko powiedzieć, że jeżeli uda nam się zrealizować nasze pomysły to pomogą w ściągnięciu większej publiczności. Miejmy nadzieję, że pogoda dopisze. Obecność w Teamie Kacpiego można wylicytować. Po kilku godzinach mamy kwoty rzędu 700, 800, a nawet 1000 złotych. Liczymy, że firmy z Siedlec i okolic zdecydują się wylicytować miejsca dla swoich reprezentantów. Podziękowania należą się Bartoszowi Tarachulskiemu, który przygotuje Team Kacpiego do meczu. Za naszą formę będzie odpowiedzialny Damian Guzek. O szczegółach meczu będziemy informować na bieżąco – zapowiedział Kisiel.

– Liczymy na to, że uda nam się zebrać konkretną sumę, aby wesprzeć to przedsięwzięcie. Wywołujemy do tablicy sławne osoby, uczestników poprzednich meczów. Może uda się stworzyć kolejną koszulkę, która również pomoże w zrobieniu czegoś dobrego – dodał Moskwiak.

Licytacja miejsc w Teamie Kacpiego potrwa do końca lutego. Wstęp na mecz będzie bezpłatny. W trakcie spotkania będzie prowadzona zbiórka datków do puszek.

 

Aktualna kadra ZRS:

Tomasz Buda, Robert Chojecki, Michał Chromiński, Jarosław Dmowski, Jarosław Głuchowski, Piotr Grzebieliszewski, Łukasz Jarkowski, Maksymilian Kisiel, Michał Koć, Karol Lewczuk, Krzysztof Raźniak, Ireneusz Stankiewicz, Adrian Starak, Sebastian Urbanek, Piotr Woźnica

 

źródło: własne; foto: Facebook
Sponsorzy

Patronat medialny