wtorek, 19 marca 2024r.

Udany rewanż BBTS. KPS bez szans w Bielsku-Białej

KPS Siedlce nie zdołał sprawić kolejnej niespodzianki. W meczu 22 kolejki I ligi podopieczni Mateusza Grabdy przegrali z BBTS Bielsko-Biała 0:3.

Zawodnicy z Siedlec pojechali do Bielska-Białej opromienieni ważnym zwycięstwem nad Lechią Tomaszów Mazowiecki (3:2). Dzięki wygranej, KPS miał cztery punkty przewagi nad miejscem zagrożonym spadkiem z I ligi. W pierwszym meczu obu drużyn, siedlczanie dosyć nieoczekiwanie pokonali BBTS 3:0.

W pierwszym secie wyrównana walka trwała jedynie do stanu 4:4. W polu serwisowym bardzo dobrze spisywał się Michał Żuk, a w ataku Oleg Krikun. Gospodarze z minuty na minutę powiększali swoją przewagę i ostatecznie zwyciężyli bardzo pewnie 25:14. Drugi set miał bardzo podobny przebieg. Różnica była jednak taka, że siedlczanie dotrzymywali kroku rywalom do połowy seta.

Najbardziej wyrównana była trzecia partia, którą siedlczanie rozpoczęli źle (3:6), jednak szybko odrobili straty, a potem wyszli na prowadzenie 24:22. Końcówka należała jednak do BBTS. Najpierw asa serwisowego na stronę KPS Siedlce posłał Mateusz Frąc, a chwilę później atak gości blokiem zatrzymał Krikun 26:24. W zespole z Siedlec najskuteczniejszy był Mikołaj Sawicki (8 punktów).

PLANY KPS

W następnej kolejce KPS Siedlce zagra u siebie z Norwidem Częstochowa. Początek meczu w sobotę 22 lutego o godz. 18:00.

15.02.20, 17:00 – Bielsko-Biała

I liga: BBTS Bielsko-Biała – KPS Siedlce 3:0 (25:14, 25:16, 26:24)

KPS: 5. Patryk Napiórkowski, 7. Sebastian Adamczyk, 9. Krzysztof Bieńkowski, 12. Michał Wójcik, 15. Mikołaj Sawicki, 16. Adam Woźnica i 8. Jakub Krupiński (libero) oraz 3. Mateusz Laskowski, 6. Aleksander Maziarz, 10. Wiktor Nowak

MVP: Adrian Hunek