wtorek, 19 marca 2024r.

Koniec marzeń o play-offach (fotogaleria)

W meczu dwudziestej kolejki II ligi siatkówki kobiet Ósemka Siedlce przegrała z BAS Białystok 1:3.

Mecz z BAS Białystok był dla Ósemki spotkaniem w praktyce decydującym o udziale w fazie play-off. Do rywalizacji o awans wchodzą tylko cztery najlepsze zespoły z tabeli po sezonie regularnym. W walce o miejsca trzecie i czwarte – dające promocję gry w kolejnej fazie rozgrywek pozostały przed tym meczem tylko trzy zespoły. By podtrzymać marzenia o awansie, siedlczanki musiały wygrać z wyżej rozstawionym przeciwnikiem, w najgorszym wypadku tracąc tylko jednego seta.

Ósemka zgotowała swoim rywalkom niemiłe przyjęcie – zdecydowanie dominując w pierwszym secie. Zespół BAS nie potrafił znaleźć właściwego rytmu, a błąd przy wystawieniu piłki rozgrywającej z Białegostoku dopełnił czarę goryczy. Siedlczanki wygrały pierwszą część spotkania do 13, nie pozostawiając złudzeń swoim przeciwniczkom.

W drugim secie przyjezdne wyszły na boisko dużo bardziej zmotywowane. Siatkarki ze stolicy Podlasia szybko objęły prowadzenie 8:3 i przez dalszą część seta przewagę utrzymały, a w końcówce nawet ją powiększyły. Ósemka nie mogła sobie w drugim secie poradzić z niemocą w ataku i dobrą defensywą zespołu BAS.

Trzecia partia zaczęła się od wzajemnej wymiany ognia. Od stanu 6:6 przewagę zaczęły zyskiwać siedlczanki. Siatkarki BAS postanowiły szybko odrobić niewielką stratę i wyjść na prowadzenie 22:16. Siatkarki Ósemki wiedziały, że w tym momencie muszą wyjść na wyżyny swoich umiejętności, by uratować tego seta. Mimo niezłej postawy w końcówce partii, strat nie udało się już odrobić strat. Mocne zbicie po skosie atakującej z Białegostoku zakończyło trzeciego seta. Trzypunktowa porażka Ósemki w tej partii stała się faktem.

W czwartym secie obie drużyny zaczęły ostrożnie. Odważniej postanowiły jako pierwsze uderzyć przyjezdne i w konsekwencji wyszły na prowadzenie 15:11. Ósemka od tego momentu grała w ataku nerwowo i zachowawczo, co nie pomogło w żaden sposób odrobić czteropunktowej przewagi. Białostocczanki grając na coraz większym luzie nie miały w dalszej części seta problemu z mijaniem blokujących Ósemki. Po asie serwisowym Marii Raszek na 21:23 siedlczanki miały jeszcze nadzieję na odwrócenie losów tego seta i całego meczu. Rozpędzone przeciwniczki jednak szybko zamknęły sprawę, wygrywając pewnie w czterech partiach.

Niestety dla podopiecznych Jarosława Plewińskiego, porażka z BAS Białystok 1:3 oznacza brak punktów dopisanych do tabeli po tej serii gier. Na dwie kolejki przed końcem fazy regularnej rozgrywek siedlczanki tracą już pięć punktów w tabeli do czwartej Łaskovii Łask i właściwie zamknęły sobie w tym sezonie możliwość gry w fazie play-off, tym samym walki o awans do I ligi.