Ostatni test przed ligą. Bezbarwny remis z Legionovią (fotogaleria)

W ostatnim sparingu w zimowym okresie przygotowawczym Pogoń Siedlce bezbramkowo zremisowała z Legionovią Legionowo.

Zimowy okres przygotowawczy dobiega końca. W ostatnim teście przed powrotem rozgrywek Pogoń mierzyła się z ligowym rywalem Legionovią Legionowo.

Spotkanie nie dostarczyło wielu emocji, a obie ekipy nie zdołały wypracować sobie zbyt dużo podbramkowych okazji. W pierwszej połowie po stronie siedlczan najpierw w światło bramki uderzył Marcin Kozłowski II, a następnie w końcówce tej odsłony niezłej okazji nie wykorzystał Piotr Marciniec.

W drugiej odsłonie nieco groźniejsi byli goście, którzy swoje szansy szukali przede wszystkim po centrach z rzutów rożnych. Pogoń najlepszą sytuację wypracowała sobie w 82 minucie, gdy po dośrodkowaniu Adama Mójty niecelnie główkował Maciej Firlej. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem i teraz obie ekipy czekają już na wznowienie ligowej rywalizacji.

W ekipie Legionovii wystąpili wychowanek Pogoni Marcin Kluska oraz eks-siedlczanie Rafał Zembrowski i Michał Bajdur.

W kolejny weekend wystartuje runda wiosenna II ligi. Pogoń pierwszy mecz w 2020 roku rozegra w niedzielę 1 marca o godzinie 12:00 ze Zniczem w Pruszkowie.

22.02.20, 12:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – Legionovia Legionowo 0:0

Pogoń: 1. Mikołaj Smyłek (46, 12. Rafał Misztal) – 16. Karol Jaksik (71, 22. Norbert Wojtuszek), 55. Oskar Repka, 31. Bartosz Brodziński, 14. Bartłomiej Olszewski – 19. Maciej Firlej, 23. Damian Mosiejko (46, 4. Dominik Sadzawicki), 7. Piotr Marciniec, 20. Marcin Kozłowski II (46, 10. Bartosz Wiktoruk, 6. Adam Mójta – 9. Kamil Walków

Legionovia: 1. Damian Podleśny (46, 12. Paweł Błesznowski) – 18. Michał Bury, 3. Rafał Zembrowski, 2. Bartosz Waleńcik, 11. Piotr Maślanka – 16. Mateusz Małek (68, 24. Kacper Będzieszak), 7. Marcin Kluska, (86, 6. Konrad Zaklika), 8. Oskar Koprowski, 14. Patryk Koziara, 9. Michał Bajdur (62, 22. Krzysztof Gancarczyk) – 27. Andrzej Trubeha

Żółta kartka: Kamil Walków 57

Sędzia: Karol Wójcik (Siedlce)