wtorek, 19 marca 2024r.

Norweska odsłona Ski Tour w wykonaniu Macieja Staręgi

Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce) ma za sobą udział w nowym cyklu w biegach narciarskich – Ski Tour.

Pierwsze trzy biegi nowego cyklu Ski Tour odbyły się w Szwecji. Przypomnijmy, że w Åre Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce) zajął 19 miejsce w biegu sprinterskim i wywalczył pierwsze punkty w PŚ w bieżącym sezonie.

W norweskiej miejscowości Meraker miała miejsce rywalizacja na dystansie 34 km techniką dowolną ze startu wspólnego. Było to zawody numer 4 w cyklu Ski Tour. Maciej Staręga ukończył bieg na 71 pozycji.

WYNIKI

Dwa dni później w Trondheim dla biegaczy przygotowano konkurencję sprintu stylem klasycznym. Siedlczaninowi nie udało się awansować do finałowej trzydziestki. Zajął 37 miejsce.

WYNIKI

W biegu na 30 km stylem klasycznym, kończącym cykl Ski Tour, Staręga nie startował.

źródło: własne / PZN; foto: PZN