Zwycięstwo zapewnia utrzymanie. KPS Siedlce lepszy od beniaminka

W meczu 24 kolejki I ligi podopieczni Mateusza Grabdy pokonali na wyjeździe SMS PZPS Spała 3:1. Dzięki wygranej, KPS Siedlce utrzymał się w I lidze siatkarzy.

To było bardzo ważne spotkanie dla KPS. Po czwartkowej porażce Chrobrego Głogów z Lechią Tomaszów Mazowiecki (1:3), siedlczanom brakowało dwóch punktów, aby na 100 procent utrzymać się w I lidze. W pierwszym meczu obu zespołów lepsi okazali się podopieczni Mateusza Grabdy (3:1). – Każdy kolejny mecz sprawia, że stajemy się lepszą drużyna. Wierzę, że pokażemy to na boisku w kolejnych spotkaniach – mówił Michał Wójcik, przyjmujący KPS.

SMS PZPS Spała nie ma już żadnych szans na utrzymanie się w pierwszoligowych rozgrywkach. Nie oznacza to jednak, że młodzi siatkarze oddają mecze bez walki. Najdobitniej przekonał się o tym KPS Siedlce, który napotkał wielki opór ze strony gospodarzy. W pierwszym secie kluczowym momentem była sama końcówka, w której od stanu 20:20, siedlczanie zdobyli trzy punkty z rzędu. Kilkanaście minut później role się odwróciły i to SMS PZPS zachował stalowe nerwy w końcówce partii.

Dwa kolejne sety były jeszcze bardziej wyrównane. W trzecim siedlczanie triumfowali do 31, a w czwartym do 26. W zespole ze Spały punktował przede wszystkim Dawid Dulski,  a w drużynie z Siedlec ciężar zdobywania punktów rozłożył się na kilku zawodników. Na dwie kolejki przed końcem KPS ma osiem punktów przewagi nad Chrobrym Głogów, a to oznacza, że podopieczni Mateusza Grabdy utrzymali się w I lidze.

PLANY KPS

W następnej kolejce KPS Siedlce zagra na wyjeździe z Gwardią Wrocław. Początek meczu 7 marca o godz. 15:00.

29.02.20, 16:00 – Spała

I liga: SMS PZPS Spała – KPS Siedlce 1:3 (22:25, 25:23, 31:33, 26:28)

KPS: 3. Mateusz Laskowski, 4. Adrian Kacperkiewicz, 6. Aleksander Maziarz, 7. Sebastian Adamczyk, 9. Krzysztof Bieńkowski, 96. Krzysztof Gulak i 24. Szymon Biniek (libero) oraz 10. Wiktor Nowak, 12. Michał Wójcik, 15. Mikołaj Sawicki i 8. Jakub Krupiński (libero)