Zwycięstwo na otarcie łez

W meczu 21 kolejki II ligi siatkówki kobiet Ósemka Siedlce pokonała na wyjeździe Legionovię Legionowo 3:1.

Na dwie kolejki przed końcem fazy regularnej rozgrywek, siedlecka Ósemka nie miała już szansy zająć miejsca w czwórce najlepszych zespołów ligowej tabeli. Faza play-offs rozstrzygająca kwestię awansu do wyższej klasy rozgrywkowej rozegrana zostanie bez udziału siedlczanek. Na ostatni w tym sezonie wyjazdowy mecz podopieczne Jarosława Plewińskiego wybrały się do Legionowa. Pod koniec października wyższością w starciu z Legionovią okazały się siatkarki Ósemki, które wygrały 3:1 i w przedostatniej kolejce chciały ten wynik z niżej notowanym rywalem powtórzyć.

Ósemka Siedlce wygrała dwa pierwsze sety dosyć pewnie. Wówczas w szeregi siatkarek z grodu nad Muchawką wkradło się rozluźnienie, co skrzętnie wykorzystały zawodniczki Legionovii – wygrywając trzeciego seta do dwudziestu jeden. By wrócić do Siedlec z tarczą, nie grające już o awans siatkarki Ósemki musiały wygrać  jednego seta.  Udało się to w czwartej partii, choć gospodynie znacznie utrudniały zadanie przeciwniczkom i niewiele brakowało by tego seta rozstrzygnęła gra na przewagi.

Ostatecznie siatkarki Ósemki Siedlce przełamały złą passę po dwóch kolejnych porażkach i odniosły zwycięstwo, kończąc tym samym wyjazdową kampanię z bilansem 6-4. Na kolejkę przed końcem rozgrywek siedlczanki mają bilans 12-7 i zapewnione piąte miejsce.

PLANY ÓSEMKI

W ostatniej kolejce spotkań II ligi siatkówki kobiet grupy 2 Ósemka podejmie na własnym obiekcie Spartę Warszawa. Ze względu na rozgrywane w najbliższy weekend półfinały Mistrzostw Polski juniorek,  mecz prawdopodobnie rozegrany zostanie w czwartek 5 marca o godzinie 19:30 w hali siedleckiej „Samochodówki”.

29.02.20, 14:00 – Legionowo

II liga: Legionovia Legionowo – Ósemka Siedlce 1:3 (19:25, 21:25, 25:21, 23:25)

Ósemka: 4. Ewa Grzelak, 5. Weronika Brzuzy, 6. Jagoda Michałek, 9. Maria Raszek, 16. Agata Skrzypek, 17 Agata Skikiewicz i 13. Ewelina Karsztun (libero) oraz  2. Martyna Wierzbicka, 7. Agnieszka Krzymowska, 10. Agata Baranowska