Medalowa kolekcja Rawy powiększyła się w Wołosatem

Od 27 do 29 lutego na trasach w Wołosatem trwała walka o medale Mistrzostw Polski Młodzików i Uczniowskich Klubów Sportowych w biegach narciarskich.

W mistrzostwach Polski młodzików w okolicach dziesiątego miejsca dwukrotnie „zakręcił się” Michał Okniński. Czwarte miejsce zajęła sztafeta 4 x 3 km mix w składzie: Kacper Pietrak, Maciej Sobiczewski, Michał Okniński, Szymon Kruczyński.

Nie miał konkurencji Maciej Krajcer w kategorii juniorów młodszych. Siedlczanin zarówno w stylu klasycznym jak i dowolnym zajmował pierwsze lokaty.

W zmaganiach dziewcząt starszych brązowy medal (bieg klasykiem) padł łupem Dominiki Krajcer. W konkurencji biegu stylem dowolnym siedlczanka zajęła nielubiane przez sportowców – czwarte miejsce. Powetowała sobie tę stratę w starcie sztafety 4 x 2,5 km mix. Iga Staręga, Dominika Krajcer, Jagoda Prokurat, Klaudia Radomyska. – w tym składzie siedleckie biegaczki wywalczyły srebrny medal.

W rywalizacji chłopców starszych dwa razy siódme miejsce zajmował Maciej Sobiczewski.