Mistrzostwa Siedlec w Rugby Tag (fotogaleria)

   
Autor:
Dodano: 2020/03/07 9:48    views 636

Na hali Agencji Rozwoju Miasta rozegrano II Mistrzostwa Siedlec w Rugby Tag Szkół Podstawowych. W zawodach udział wzięło czternaście drużyn z ośmiu siedleckich podstawówek rywalizujących w kategoriach klas IV, V i VI. Imprezę zorganizowała siedlecka Pogoń we współpracy z Miejskim Klubem Rugby.

Praca jaka jest wykonywana w siedleckich szkołach przynosi widoczne efekty, drużyny grają bardziej poukładane rugby, wzrosły też umiejętności indywidualne zawodników. Najwyższy wynik to wygrana 6:1, pozostałe mecze zakończyły się przewagą nie większą niż trzy punkty, były też trzy remisy.

Trzy najlepsze zespoły z każdej kategorii zostały nagrodzone pucharami, a wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe medale i koszulki.

W kategorii klas IV wygrała Szkoła Podstawowa nr 10, przed Szkołą Podstawową nr 2 i Szkołą Podstawową nr 6.

Kolejność końcowa:

1. Szkoła Podstawowa nr 10 (nauczyciel Przemysław Ławecki)

2. Szkoła Podstawowa nr 2 (Ryszard Kalaciński)

3. Szkoła Podstawowa nr 6 (Beata Szwartz-Oleszczuk)

4. Szkoła Podstawowa nr 12 (Jarosław Stosio)

W kategorii klas V również wygrała Szkoła Podstawowa nr 10, przed Szkołą Podstawową nr 2, a trzecią lokatę zajęła Szkoła Podstawowa nr 12. Najbardziej zacięte spotkanie było jednak rozegrane o miejsce V, po dogrywce trwającej dłużej niż mecz Szkoła Podstawowa nr 1 wygrała ze Szkołą Podstawową nr 6 2:1.

Kolejność końcowa:

1. Szkoła Podstawowa nr 10 (nauczyciel Przemysław Ławecki)

2. Szkoła Podstawowa nr 2 (Ryszard Kalaciński)

3. Szkoła Podstawowa nr 12 (Jarosław Stosio)

4. Szkoła Podstawowa nr 3 (Robert Malon)

5. Szkoła Podstawowa nr 1 (Paweł Kuligowski)

6. Szkoła Podstawowa nr 6 (Beata Szwartz-Oleszczuk).

W kategorii klas VI wygrała Szkoła Podstawowa nr 6, przed Szkołą Podstawową nr 8 (zespół 1) i Szkołą Podstawową nr 4.

Kolejność końcowa:

1. Szkoła Podstawowa nr 6 (nauczyciel Beata Szwartz-Oleszczuk)

2. Szkoła Podstawowa nr 8 – zespół 1 (Paweł Bareja)

3. Szkoła Podstawowa nr 4 (Radosław Liczewski)

4. Szkoła Podstawowa nr 8 – zespół 2 (Paweł Bareja)

Sędzią głównym zawodów był Wojciech Plichta, sędziowali Mariusz Myrcha i Grzegorz Pliszka, czas mierzył Paweł Krasuski, nad bezpieczeństwem czuwał Tomasz Radzikowski, a sekretariat prowadził Jacek Wierzbicki. Kolejna impreza już w poniedziałek, 9 marca, w Nowych Iganiach – Halowe Mistrzostwa Powiatu Siedleckiego w Rugby Tag o Puchar Starosty Siedleckiego Karola Tchórzewskiego.

Wyniki klas IV
Szkoła Podstawowa nr 2 v Szkoła Podstawowa nr 12 2:1
Szkoła Podstawowa nr 6 v Szkoła Podstawowa nr 10 0:3
Szkoła Podstawowa nr 12 v Szkoła Podstawowa nr 10 0:3
Szkoła Podstawowa nr 2 v Szkoła Podstawowa nr 6 2:2
Szkoła Podstawowa nr 6 v Szkoła Podstawowa nr 12 1:1
Szkoła Podstawowa nr 10 v Szkoła Podstawowa nr 2 2:0
Kolejność: 1. SP 10; 2. SP 2; 3. SP 6; 4. SP 12

Wyniki klas V
Szkoła Podstawowa nr 2 v Szkoła Podstawowa nr 3 2:0
Szkoła Podstawowa nr 10 v Szkoła Podstawowa nr 12 1:0
Szkoła Podstawowa nr 1 v Szkoła Podstawowa nr 2 0:2
Szkoła Podstawowa nr 6 v Szkoła Podstawowa nr 10 1:6
Szkoła Podstawowa nr 3 v Szkoła Podstawowa nr 1 2:1
Szkoła Podstawowa nr 12 v Szkoła Podstawowa nr 6 1:0
O V miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1 v Szkoła Podstawowa nr 6 2:1
O miejsce III: Szkoła Podstawowa nr 3 v Szkoła Podstawowa nr 12 1:3
O miejsce I: Szkoła Podstawowa nr 2 v Szkoła Podstawowa nr 10 0:1
Kolejność: 1. SP 10; 2. SP 2; 3. SP 12; 4. SP 3; 5. SP 1; 3. SP 6

Wyniki klas VI
Szkoła Podstawowa nr 4 v Szkoła Podstawowa nr 8 zespół 2 0:0
Szkoła Podstawowa nr 6 v Szkoła Podstawowa nr 8 zespół 1 1:0
Szkoła Podstawowa nr 8 zespół 2 v Szkoła Podstawowa nr 8 zespół 1 0:3
Szkoła Podstawowa nr 4 v Szkoła Podstawowa nr 6 0:2
Szkoła Podstawowa nr 6 v Szkoła Podstawowa nr 8 zespół 2 3.0
Szkoła Podstawowa nr 8 zespół 1 v Szkoła Podstawowa nr 4 1:1
Kolejność: 1. SP 6; 2. SP 8 zespół 1; 3. SP 4; 4. SP 8 zespół 2

 

źródło: własne / Jacek Wierzbicki; foto: Maciej Sztajnert









Sponsorzy

Patronat medialny