Sobiczewski ma za sobą debiut w MŚJ

Piotr Sobiczewski (UKS Rawa Siedlce) rywalizował w mistrzostwach świata juniorów w biegach narciarskich. Jak wypadł w swoich startach?

Piotr Sobiczewski dostąpił zaszczytu reprezentowania naszego kraju w mistrzostwach świata juniorów w biegach narciarskich. Zawodnik broniący na co dzień barw Rawy Siedlce, w niemieckim Oberwiesenthal startował trzykrotnie.

Pierwsza konkurencja, w której brał udział to sprint stylem dowolnym. Sobiczewski był bardzo blisko przebrnięcia kwalifikacji. Do znalezienia się w finałowej trzydziestce zabrakło mu niespełna 0,3 sekundy. Został ostatecznie sklasyfikowany na 32 pozycji.

WYNIKI

Po raz drugi siedlczanin w MŚJ zaprezentował się w biegu indywidualnym stylem klasycznym. Dystans 10 km pokonał w czasie 30.33,9 i uplasował się na 68 miejscu.

WYNIKI

Trzeci start Piotra miał miejsce 6 marca. Wtedy to przeprowadzono biegi sztafetowe panów na dystansie 4 x 5 km. Pierwsze dwie zmiany biegły stylem klasycznym, dwie kolejne stylem dowolnym (łyżwą). Polscy reprezentanci biegnący w składzie: Dawid Damian (KS AZS AWF Katowice), Robert Bugara, Sebastian Bryja (obaj UKS Regle Kościelisko) oraz Piotr Sobiczewski (UKS Rawa Siedlce) zajęli ósme miejsce. Występ Polaków został uznany za dobry, zważywszy, że zostawili za sobą Norwegów, Szwedów i Finów.