Koniec sezonu Ekstraligi rugby

   
Autor:
Dodano: 2020/04/01 8:06    views 562

Zarząd Ekstraligi postanowił przedwcześnie zakończyć sezon 2019-20.

– Zarząd Polskiego Związku Rugby wobec braku możliwości rozstrzygnięć sportowych wynikających z aktualnej sytuacji epidemiologicznej związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19, a co za tym idzie – treścią Rozporządzenia Ministra Zdrowia o wprowadzeniu stanu epidemii w Polsce, postanowił niniejszym zakończyć sezon rozgrywkowy 2019/2020 Ekstraligi Rugby.

Zdając sobie sprawę z bezprecedensowości sytuacji, Zarząd postanowił wyważyć racje zarówno poszczególnych uczestników rozgrywek, jak i Związku – jako organizatora tych rozgrywek.

Zarząd PZR po konsultacjach z przedstawicielami środowiska rugby, a zwłaszcza klubów Ekstraligi Rugby, I oraz II ligi, uznał, że: Rozgrywki Ekstraligi Rugby zostają zakończone z dniem 31 marca br. bez rozstrzygnięcia, tzn. bez przyznania tytułu Mistrz Polski za sezon 2019/2020. Zostanie skierowany wniosek do Komisji Gier i Dyscypliny o ustalenie klasyfikacji końcowej – czytamy w oświadczeniu opublikowanym na stronie pzrugby.pl.

MKS Pogoń Awenta Siedlce w momencie przerwania rozgrywek był trzeci.

źródło: własne / PZRugby.pl; foto: własne
Sponsorzy

Patronat medialny