Piętnaście bramek na śniadanie

Dokładnie siedem lat temu Pogoń Siedlce wygrała 14:1 w sparingu z Wilgą Garwolin. Niecodzienny był nie tylko wynik, ale i pora jego rozegrania…

Byliśmy – jako redakcja – na wielu meczach, jednak żaden z nich nie był rozgrywany tak wcześnie. Pierwszy gwizdek kwietniowego spotkania zabrzmiał o 8:35.

Mecz drużyny Piotra Szczechowicza z Wilgą miał jednostronny przebieg. Hat tricki zaliczyli Chinonso Agu i Rafał Kosiec. Ponadto dublety zaliczyli Adam Czerkas oraz Adrian Dziubiński. Honorową bramkę dla garwolinian zdobył Łukasz Puciłowski, który nie dokończył meczu, ponieważ naruszył nietykalność sędziego.

Tak relacjonował mecz Mateusz Ciulak:

W pierwszej połowie Pogoń zdobyła 4 bramki. Prowadzenie biało-niebieskim w 26 minucie dał Adam Czerkas, który po podaniu Przemysława Rodaka skierował piłkę do siatki. Za chwilę drugie trafienie zanotował Czerkas, kiedy to dobił strzał Rafała Augustyniaka. Tuż przed przerwą dwie bramki dołożyli Marcin Stromecki (po dograniu Czerkasa) i Mateusz Urbański (z głowy, po wrzutce Mariusza Dzienisa). Po zmianie stron strzelanina rozpoczęła się na dobre. Już w 48 minucie po akcji dwóch rezerwowych Roberta Kwiatkowskiego i Rafała Kośca, ten drugi umieścił piłkę w siatce. Po dziesięciu minutach gry, po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym gości Chinonso Agu wyjaśnił sytuację i strzelił gdzie powinien. Minutę później gola zdobył rodak Agu, Paschal Ekwueme, który wyszedł sam na sam z bramkarzem. Przy stanie 7:0 gola po kontrataku zdobyła Wilga, a mianowicie Łukasz Puciłowski, który swego czasu był przymierzany do Pogoni. Następna akcja zakończyła się znów golem dla siedleckiego teamu. Rodak zagrał do Agu, ten ładnym przyjęciem minął rywala i pewnie skierował piłkę do bramki. W 61 minucie dobre podanie otrzymał Kosiec i znowu upokorzył golkipera przyjezdnych. Pogoń zdobyła jeszcze pięć bramek. Najpierw gola strzelił w 67 minucie Adrian Dziubiński po indywidualnej akcji, następnie Kosiec po podaniu popularnego Dziubka, a zaraz znów Dziubiński wpakował piłkę do bramki Wilgi. Ostatnie 10 minut meczu Wilga musiała grać w “10” po tym jak Łukasz Puciłowski został ukarany czerwoną kartką za rzucenie piłką w sędziego. Zaraz po wznowieniu gry gola strzelił Rafał Jędrzejczyk, a strzelaninę w 85 minucie zakończył pięknym strzałem i bramką od poprzeczki Chinonso Agu. Po tym golu sędzia zakończył spotkanie.

Sparing oglądało siedem osób.

06.04.13, 8:35 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – Wilga Garwolin 14:1 (4:0)

Grano 45+40 min.

Bramki: Adam Czerkas 26, 30, Marcin Stromecki 43, Mateusz Urbański 45, Rafał Kosiec 48, 61, 71, Chinonso Agu 55, 59, 85, Paschal Ekwueme 56, Adrian Dziubiński 67, 74, Rafał Jędrzejczyk 77 – Łukasz Puciłowski 58

Pogoń: Andrzej Olszewski (46 Piotr Antoszczuk) – 15. Rafał Augustyniak (46, 8. Robert Kwiatkowski), 20. Chinonso Agu, 19. Mateusz Urbański (68, 15. Rafał Augustyniak), 22. Damian Guzek – 16. Mariusz Dzienis (46, 7. Rafał Kosiec), 17. Przemysław Rodak, 7. Krystian Wójcik (46, 11. Adrian Dziubiński), 16. Marcin Stromecki (46, 3. Marcin Nowak), 14. Rafał Jędrzejczyk – 9. Adam Czerkas (46, 6. Paschal Ekwueme)

Czerwona kartka: Łukasz Puciłowski 74 (Wilga, za naruszenie nietykalności sędziego)

Sędzia: Łukasik (Siedlce)