“Zbrodnia” bez kary. Pogoniści wygranymi zawieszenia rozgrywek?

   
Autor:
Dodano: 2020/04/15 11:06    views 1293

Z powodu epidemii koronawirusa rozgrywki II ligi zostały zawieszone. Mimo to kary zdyskwalifikowanych za doping zawodników biegną dalej, a 15 kwietnia zakończyła się pierwsza z nich.

Polska Agencja Antydopingowa rozpatrywała sprawę siedmiu piłkarzy Pogoni, którzy byli zamieszani w stosowanie dopingu. Półroczną dyskwalifikacją (w zawieszeniu na dwa lata) zostali ukarani: Artur BalickiAya Diouf, Tomasz Margol, Marcin Kozłowski I, Piotr Smołuch, Kacper Falon oraz Sebastian Krawczyk.

Pierwszy z wymienionych piłkarzy ze względu na różne okoliczności został potraktowany nieco inaczej i jego kara dobiegła końca 15 kwietnia. W związku z tym Balicki z powodu dyskwalifikacji stracił tylko dwa spotkania ligowe oraz zimowy okres przygotowawczy, który w kontekście zawieszenia rozgrywek oraz treningów nie ma żadnej wartości.

Kary pozostałej szóstki nadal biegną i zakończą się w czerwcu (tutaj nie ma jeszcze 100% pewności, gdyż wyroki POLADY w tym zakresie nie są prawomocne). Z pewnością można jednak uznać, że zawieszeni piłkarze są jednymi z “wygranych” trwającej epidemii.

Pozostaje jeszcze pytanie, czy Pogoń będzie miała jeszcze skorzystać z usług wspomnianej siódemki. W Siedlcach nie ma już Dioufa, który zimą odszedł do Hiszpanii, kontrakt z biało-niebieskimi rozwiązał także Smołuch. Ponadto, Balicki przebywa w Pogoni na zasadzie wypożyczenia z Wisły Kraków, więc także on najprawdopodobniej w Pogoni więcej nie zagra. Los pozostałej czwórki rozstrzygnie się w najbliższym czasie.

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

Sponsorzy

Patronat medialny