wtorek, 19 marca 2024r.

Pogoń zepsuła 98 urodziny Ruchu

Ruch Chorzów obchodzi dzisiaj setne urodziny. Dwa lata temu jubileusz Niebieskich zepsuła Pogoń Siedlce.

Podopieczni Dariusza Banasika jechali do Chorzowa niepewni swego. Sytuacja w tabeli była mierna, a i forma drużyny daleka od ideału.

Pierwsza połowa zdawała się potwierdzać, że obie drużyny nieprzypadkowo zadomowiły się w dolnej połówce tabeli. Siedlczanie byli ciut groźniejsi, ale nie na tyle, żeby przełamać bezbramkowy impas.

A oto zapiski z drugiej połowy autorstwa Damiana Wiewiórki:

W 6 minucie drugiej połowy siedlczanie wyszli na prowadzenie, a gola strzelił Przemysław Płacheta, który minął Marcina Kowalczyka i wykorzystał sytuację „oko w oko” z golkiperem gospodarzy. W 59 minucie Bartłomiej Kulejewski sfaulował w polu karnym Dominika Kuna i Pogoń zdobyła jedenastkę, a obrońca Niebieskich został ukarany czerwoną kartką. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Grzegorz Tomasiewicz. Sześć minut później było już 3:0. Adrian Paluchowski zagrał na wolne pole do Kuna, a ten ściągnął na siebie bramkarza i defensora Ruchu, po czym odegrał do popularnego Palucha, który skierował futbolówkę do pustej bramki. Czwartego gola dla biało-niebieskich strzelił Płacheta. Młodzieżowiec na raty pokonał Libora Hrdličke. W 76 minucie Jarosław Ratajczak oddał strzał z narożnika pola karnego, piłka po tym uderzeniu odbiła się od słupka i wpadła po raz piąty do siatki Ruchu. Wynik meczu na cztery minuty przed końcem meczu ustalił Kun, który wykorzystał dośrodkowanie Ziggy’ego Gordona.

Po tej efektownej wygranej Pogoń miała siedem punktów przewagi nad miejscem barażowym. To jak spadła z I ligi pozostaje słodką tajemnicą Banasika i jego piłkarzy.

20.04.18, 18:00 – Chorzów

Nice 1 Liga: Ruch Chorzów – Pogoń Siedlce 0:6 (0:0)

Bramki: Przemysław Płacheta 51, 69, Grzegorz Tomasiewicz 60 (k), Adrian Paluchowski 66, Jarosław Ratajczak 76, Dominik Kun 86

Ruch: 33. Libor Hrdlička – 24. Santiago Villafañe, 22. Bartłomiej Klujewski, 19. Marcin Kowalczyk, 3. Mateusz Hołownia – 87. Jakub Kowalski, 17. Maciej Urbańczyk, 71. Mateusz Bogusz (46, 66. Miłosz Trojak), 44. Paweł Wojciechowski (62, 34. Artur Balicki), 16. Miłosz Przybecki (46, 11. Kamil Słoma)- 14. Mateusz Majewski

Pogoń: 1. Przemysław Frąckowiak – 2. Ziggy Gordon, 19. Maciej Wichtowski, 14. Mateusz Żytko, 4. Jarosław Ratajczak – 41. Przemysław Płacheta (71, 27. Jakub Szrek), 8. Daniel Chyła (75, 35. Dawid Polkowski), 55. Meik Karwot, 10. Grzegorz Tomasiewicz, 29. Dominik Kun – 87. Adrian Paluchowski (66, 18. Andrzej Rybski)

Żółte kartki: Santiago Villafañe 38, Mateusz Majewski 42, Miłosz Trojak 46 – Daniel Chyła 24, Przemysław Płacheta 51, Jakub Kowalski 89

Czerwona kartka: Bartłomiej Kulejewski 59 (za faul)

Sędzia: Mateusz Złotnicki (Lublin)