wtorek, 19 marca 2024r.

Premierowa wizyta w Skórcu

Niemal równo siedem lat temu odwiedziliśmy Skórzec przy okazji pucharowego meczu z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Relacja z tego spotkania była pierwszą z cyklu „W regionie”.

– Spotkanie przebiegało głównie pod dyktando zespołu III-ligowej Pogoni Grodzisk Mazowiecki. W 14 minucie uderzał Bartłomiej Nowak, a broniący bramki Naprzodu Paweł Krawczyk końcami palców wybił piłkę za linię. Kilka minut później grodziszczanie stworzyli zagrożenie po rzucie rożnym, jednak bezskutecznie. W 38 minucie na strzał zdecydował się Tomasz Kołodziejski, ale znów lepszy okazał się Krawczyk. W pierwszej połowie Naprzód starał się grać defensywnie i atakować po kontratakach i w pewnym sensie było to bardzo dobre posunięcie – relacjonował Mateusz Ciulak.

Defensywa Naprzodu pozostawała nienaruszona do 73 minuty. To wtedy wynik z karnego otworzył Tomasz Feliksiak. To rozwiązało worek z bramkami. Pogoniści wygrali 4:0 w Skórcu i awansowali dalej. – Tak więc przygoda Naprzodu Skórzec w Pucharze Polski na szczeblu wojewódzkim nie trwała za długo. Przypomnijmy, że Naprzód to zdobywca Pucharu Polski na szczeblu OZPN Siedlce, który pokonał w półfinale Pogoń II Siedlce 2:1 i w tym samym stosunku rozprawił się w finale z Tygrysem Huta Mińska – podsumował redaktor Ciulak.

Od tamtego wydarzenia cykl „W regionie” wzbogacił się o ponad 200 artykułów.

24.04.13, 16:00 – Skórzec

PP MZPN: Naprzód Skórzec – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 0:4 (0:0) Widzów: 80

Bramki: Tomasz Feliksiak 73 (k), Arkadiusz Niezgoda 82, Bartłomiej Nowak 88, Jakub Kołaczek 90

Naprzód: 25. Paweł Krawczyk – 16. Maciej Strupiechowski, 3. Marcin Olszewski, 18. Tomasz Lipiński, 5. Damian Świątek (31, 8. Piotr Skóra) – 7. Piotr Krawczyk (72, 14. Karol Chojecki), 6. Grzegorz Iskra (63, 17. Tomasz Wereda), 2. Radosław Całka, 4. Łukasz Pucyk – 10. Jakub Szymczyk (59, 15. Paweł Kiełczykowski), 13. Jakub Strojek

Pogoń: 30. Rafał Dwórzyński – 14. Tomasz Kołodziejski (46, 2. Maciej Rybaczuk), 15. Patryk Gołębiewski, 18. Dominik Skorża (46, 16. Nikola Todorović), 5. Maciej Mazurkiewicz – 17. Maciej Pietraszek, 8. Adrian Kasztelan (46, 6. Jakub Kołaczek), 13. Arkadiusz Niezgoda, 9. Bartłomiej Nowak – 11. Dorian Zdanowicz, 7. Michał Bal (26, 10. Tomasz Feliksiak)

Żółte kartki: Jakub Strojek 39, Łukasz Pucyk 74 – Maciej Pietraszek 35, Patryk Gołębiewski 56

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)

źródło: własne; foto: Jarosław Olszewski