Rozterki wychowanka Pogoni

   
Autor:
Dodano: 2020/05/02 10:27    views 3439

Cztery lata temu zastanawialiśmy się nad przyszłością Cezarego Demianiuka, który nie miał większych szans na grę w Piaście Gliwice.

Po zakończenie poprzedniego sezonu – niezwykle udanego dla Demianiuka – mógł on przebierać w ofertach. 8 bramek w 24 spotkaniach zwróciło uwagę kilku klubów, jednak najbardziej konkretny był Piast. Demian nie dostał szansy w ekstraklasie. Konkurencja w osobach Josipa Barišicia i Martina Nešpora okazała się nie do pokonania. Demianiuk podpisał 2-letni kontrakt (z opcją przedłużenia) z gliwickim klubem, ale gra w III-ligowych rezerwach byłaby dla niego krokiem w tył, stąd decyzja o wypożyczeniu do I-ligowego Bełchatowa.

Do końca sezonu pozostało kilka tygodni. Wraz z jego metą Demianiuka czeka czas męskich decyzji. 23-letni napastnik zdobył w GKS zaledwie 1 bramkę w 20 występach, więc walka z Piastem w Europie nie wchodzi w rachubę. Bardziej prawdopodobne jest kolejne wypożyczenie, być może do Pogoni? – Rozmawiałem z trenerem Sasalem o powrocie do Pogoni, jednak kilka szczegółów wpłynęło na to, że wybrałem ofertę GKS. Na razie skupiam się na utrzymaniu I ligi dla Bełchatowa. Nie myślę jeszcze o przyszłości – stwierdził ekspogonista – pisaliśmy.

Demianiuk ostatecznie wrócił do Pogoni, jednak nie był tak ważnym ogniwem jak wcześniej. Wychowanek siedleckiego klubu nie zadowolił się rolą rezerwowego i zdecydował się na odważnych ruch, jakim była próba odbudowania formy w III lidze. Po dobrej rundzie w Łomży przeniósł się do II-ligowej Olimpii Elbląg. W obecnym sezonie Czaro był podstawowym piłkarzem Związkowców i jednym z najlepszych asystentów w drużynie.

 

źródło i foto: własne

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Half fgb
Gość
Half fgb
1 rok 8 miesięcy temu

Po tylu latach nauczył się podnosić głowę na boisku i podawać że ma asysty

wpDiscuz
KONTRAHENCI

Patronat medialny