Program pomocowy dla polskiego rugby

   
Autor:
Dodano: 2020/05/14 13:13    views 788

Pandemia koronawirusa wpłynęła na cały polski sport. W gronie poszkodowanych znalazło się rugby.

Ekstraliga została przedwcześnie zakończona, a wielu klubom zajrzało w oczy widmo bankructwa. W tej sytuacji Polski Związek Rugby zaproponował program pomocowy. Jeden z jego głównych punktów zakłada przeznaczenie sporych środków na wsparcie klubów i rozgrywek młodzieżowych.

– Związek przygotował również program pomocowy, którego wartość wyniesie około 270 tysięcy złotych, czyli 35 proc. rocznego budżetu “środków własnych” PZR. Jeżeli chodzi o kluby Ekstraligi, każdy z nich otrzyma wsparcie do kwoty 3500 złotych. Obowiązywać będzie również bezpłatne przedłużenie aktywnych licencji klubowych i trenerskich do końca sezonu 2020-21. Zmienią się zasady rozliczania kwot wynikających z licencji zawodników polskich i zagranicznych. Co szczególnie ważne, związek zdecydował się na wsparcie kluczowego dla polskiego rugby projektu realizacji telewizyjnej meczów Ekstraligi Rugby w kwocie 50 000 złotych – czytamy na sport.onet.pl.

Ponadto PZR zadbał o wydzielenie środków na delegacje sędziowskie oraz udział drużyn w turniejach młodzieżowych i siódemkach. Dużym wsparciem może okazać się rekordowo wysoki ministerialny program “Klub”, którego budżet wynosi 55 milionów złotych. Związek zadbał o ułatwienie procedur w ramach danych projektów.

 

źródło: własne / sport.onet.pl; foto: własne

Sponsorzy

Patronat medialny