Nowe zasady Pro Junior System i dobra informacja dla kibiców

   
Autor:
Dodano: 2020/05/28 11:17    views 813

Polski Związek Piłki Nożnej zmienił uchwałę dotyczącą rozdysponowania środków z Pro Junior System. Z nowelizacji wynika, że pieniądze dostaną także kluby, które spadną z ligi.

Polski Związek Piłki Nożnej znowelizował uchwałę dotycząca programu Pro Junior System. Zgodnie ze zmianami pieniądze z tego tytułu będą mogły dostać zespoły, które spadną z ligi, jednak w takim przypadku kwota ta zostanie pomniejszona. Do tej pory warunkiem otrzymania funduszy z PJS było utrzymanie się w lidze. Zgodnie z nowelizowaną uchwałą zaczął obowiązywać następujący przepis:

– W sytuacji, gdy miejsce w klasyfikacji końcowej uprawniające do otrzymania nagrody finansowej zajmie klub zdegradowany ze względu na zajęcie miejsca spadkowego po zakończeniu sezonu rozgrywkowego, wartość przysługującej nagrody zostaje pomniejszona o 50%. Pozostałe 50% wartości nagrody zostanie przekazane Fundacji Piłkarstwa Polskiego na potrzeby realizacji projektów dedykowanych rozwojowi piłkarstwa polskiego.

Drugą kwestią, o której należy wspomnieć, jest pozytywna informacja dla siedleckich (i nie tylko) kibiców. Rozgrywki II ligi do gry wrócą 3 czerwca, a Pogoń na początek czeka wyjazdowe starcie z Gryfem Wejherowo. Jak udało nam się dowiedzieć, Gryf planuje przeprowadzenie darmowej transmisji z tego spotkania. Jak nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, to środowe spotkanie będzie możną oglądać na kanale YouTube wejherowskiego klubu.

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
: )
Gość
: )
1 miesiąc 12 dni temu

Panowie ze sportsiedlce, macie jakieś świeże informacje co do inwestora, który miał do Pogoni wejść?

Kamil Sulej
Gość
Kamil Sulej
1 miesiąc 12 dni temu

Rozmawiałem z nim kilka dni temu przez telefon. Nadal jest zainteresowany, ale nie chce składać obietnic bez pokrycia. Gdy przyjedzie do Siedlec ma zamiar spotkać się ze wszystkimi grupami zainteresowanymi przyszłością klubu – prezydentem, radnymi i kibicami. Mówił mi też, że interesuje go przejęcie zarządzania klubem, a nie klubu, bo on należy do kibiców.

pogoń
Gość
pogoń
1 miesiąc 12 dni temu

” Mówił mi też, że interesuje go przejęcie zarządzania klubem, a nie klubu, bo on należy do kibiców.”

Ciut to nie zrozumiałem Panie Kamilu.

stefaniszyn
Gość
stefaniszyn
1 miesiąc 11 dni temu

A czego tutaj nie rozumieć ? Takie stwierdzenie ma wymiar medialny i buduje atmosfer,ę do rozmów z wszystkimi zainteresowanymi, wymienionymi powyżej.
kibice są solą piłki, budują atmosferę, kupują bilety…..więc klub jest zależny w dużej mierze od kibiców.

Kamil Sulej
Gość
Kamil Sulej
1 miesiąc 11 dni temu

To w miarę dokładny cytat i dokładna interpretacja. O to właśnie chodziło.

wpDiscuz
Sponsorzy

Patronat medialny