Trybuny odmrożone. Kibice wrócą na stadiony w tym sezonie

   
Autor:
Dodano: 2020/05/29 11:30    views 822

W piątek odbyła się konferencja prasowa z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, minister sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk oraz prezesa PZPN Zbigniewa Bońka. Podczas niej zaprezentowano plan częściowego odmrożenia trybun i powrotu kibiców na stadiony. 

W minionym tygodniu polska piłka wróciła gry po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. We wtorek i w środę zostały rozegrane mecze Pucharu Polski. W ten weekend do rywalizacji wrócą z kolei piłkarze Ekstraklasy, a w przyszłym tygodniu będziemy mogli oglądać I oraz II ligę. Pogoń pierwszy mecz po przerwie rozegra 3 czerwca na wyjeździe z Gryfem Wejherowo.

Wszyscy przyglądają się także temu, jak wygląda nowa rzeczywistość po pandemii. Jedną z najważniejszy kwestii jest sprawa kibiców na trybunach. Podczas piątkowej konferencji prasowej ogłoszono plan powrotu widzów na trybuny. Zgodnie z zapowiedzią możliwość powrotu kibiców nastąpi od 19 czerwca i możliwe będzie wypełnienie stadionu w 25%.

Pogoń do końca sezonu ma do rozegrania pięć spotkań przed własną publicznością. Taka decyzja w przypadku Pogoni oznacza, że mecze z Bytovią Bytów oraz Górnikiem Polkowice odbędą się jeszcze bez udziału widzów, natomiast na kolejnych trzech będzie mogło pojawić się już kilkaset osób. W przypadku siedleckiego obiektu liczba ta wyniesie 725 osób. Kibice wejdą więc na hitowe starcia z Widzewem Łódź i GKS Katowice, a po raz pierwszy będą mogli pojawić się 27 czerwca podczas meczu z Elaną.

 

 

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

Sponsorzy

Patronat medialny