Pójść za ciosem we Wronkach. Drugi z rzędu wyjazd Pogoni

   
Autor:
Dodano: 2020/06/05 8:37    views 836

Rozgrywki II ligi nabierają tempa po powrocie. W meczu 24 kolejki Pogoń w sobotę o godzinie 12:00 zmierzy się z Lechem II Poznań.

UDANY POWRÓT

Pogoń w pierwszej kolejce po pandemii zgarnęła ważny komplet punktów. Siedlczanie wygrali z Gryfem Wejherowo 3:2. Ich najbliższy rywal zdobył tylko jeden punkt. Rezerwy Lecha w starciu we Wronkach zremisowały 2:2 z Garbarnią Kraków.

INTENSYWNA GRA

II liga przez najbliższe półtora miesiąca będzie grała niezwykle intensywnie. Kluczowe z pewnością jest udane wznowienie rozgrywek i regularne punktowanie. Obie drużyny po środowych meczach nie miały dużo czasu na regeneracją, a ponadto dla Pogoni stracie we Wronkach to drugi z rzędu wyjazd. Warto podkreślić, że mecz rezerw Lecha z biało-niebieskimi rozpocznie się już o 12:00 i otworzy on 24 kolejkę.

SPŁASZCZONA TABELA

Pogoń po środowym zwycięstwie awansowała na jedenaste miejsce w tabeli. Biało-niebiescy mają na swoim koncie trzydzieści punktów. Tabela jest jednak niezwykle spłaszczona, przewaga siedlczan nad strefą spadkową wynosi zaledwie dwa oczka, natomiast sobotni przeciwnik ma tylko punkt mniej niż Pogoń.

POZNAŃSKA MŁODZIEŻ

W Lechu II ogrywają się przede wszystkim młodzi zawodnicy. We wspomnianym starciu z Garbarnią od pierwszej minuty zagrało ośmiu takich piłkarzy. O sile poznańskiej młodzieży Pogoniści raz się już przekonali, kiedy to w siódmej serii gier przegrali u siebie z Kolejorzem 0:2.

SĘDZIA Z ŁODZI

Sobotnie spotkanie poprowadzi Albert Różycki. Arbiter z Łodzi sędziował w tym sezonie dziesięć meczów w II lidze, jednak pojedynek, w którym udział bierze Lech II lub Pogoń będzie prowadził po raz pierwszy.

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

Sponsorzy

Patronat medialny