Pogoniści na polonijnym szlaku. Były dyrektor sportowy siedlczan szuka wzmocnień

   
Autor:
Dodano: 2020/06/23 19:36    views 1472

Od niedawna funkcję dyrektora sportowego w Polonii Warszawa sprawuje Piotr Kosiorowski, który znany jest z pracy na tym samym stanowisku w Pogoni. W związku z tym wiele wskazuje na to, że może dojść do transferów między siedleckim klubem, a trzecioligowcem ze stolicy.

Piotr Kosiorowski 30 kwietnia został przedstawiony jako nowy dyrektor sportowy Polonii Warszawa. W ekipie Czarnych Koszul planowane są duże zmiany i tworzy się nowy projekt, który ma doprowadzić do powrotu drużyny do Ekstraklasy. Na razie jednak należy stworzyć ekipę, która w przyszłym sezonie wygra III ligę i awansuje na poziom centralny. W tym celu Polonia może sięgnąć po piłkarzy Pogoni, czy też w przeszłości związanymi z Siedlcami.

Kosiorowski, który w przeszłości był piłkarzem Pogoni, pracował w tym klubie również jako dyrektor sportowy. Tę funkcję sprawował od czerwca do grudnia 2018 roku. Jego praca w siedleckim klubie nie została oceniona pozytywnie, a stworzona przez niego drużyna rundę jesienną skończyła w strefie spadkowej. Teraz w Polonii przed Kosiorowskim kolejne trudne wyzwanie i niewykluczone, że sięgnie on po kilku tych samych zawodników, których sprowadzał do Siedlec.

Pogoń na Polonię na pewno zamieni Damian Mosiejko. Pomocnik ten w przyszłym sezonie będzie grał w drużynie Czarnych Koszul.

Do Polonii mogą trafić także inni zawodnicy Pogoni bądź w przeszłości z nią związani. W najbliższym czasie kontrakt z trzecioligowcem prawdopodobnie podpisze dobrze znany w Siedlcach, a grający  ostatnio w Kotwicy Kołobrzeg Adam Pazio. Polonia sonduje także możliwość pozyskania innych piłkarzy i jednym z nich może być także grający od dwóch lat w Pogoni Adam Mójta. Widać więc, że w przyszłym sezonie w warszawskiej drużynie możemy oglądać sporo znanych z występów w biało-niebieskich barwach twarzy.

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

 

Dodaj komentarz

5 komentarzy do "Pogoniści na polonijnym szlaku. Były dyrektor sportowy siedlczan szuka wzmocnień"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
zibi
Gość
zibi
10 dni 7 godzin temu

a zarzad spi?

Patryk95889
Gość
Patryk95889
10 dni 7 godzin temu

NIE MA PO KIM PLAKAC XDDD

Maro
Gość
Maro
10 dni 6 godzin temu

Mam wrażenie że pan redaktor z zadowoleniem pisze o odejściu kilku zawodników z Pogoni do Poloni
Czyim pan jest kibicem ?

F3....
Gość
F3....
9 dni 17 godzin temu

” tworzy się nowy projekt, który ma doprowadzić do powrotu drużyny do Ekstraklasy ” ha ha ha ubawiłem się do łez.

qqq
Gość
qqq
8 dni 9 godzin temu

A nie jest tak? Skoro projekty powrotów Widzewa (no dobra, tu trochę przesadziłem), Pogoni Szczecin czy ŁKSu wydają się działać, to czemu nie ma to wyjść Polonii, która zyskała zamożnego właściciela? Przypuszczam zresztą, że tą samą drogą będzie szedł Motor z pieniędzmi Jakubiaka

wpDiscuz
Sponsorzy

Patronat medialny