Ósemka odsłania pierwsze karty. Znamy datę rozpoczęcia sezonu

   
Autor:
Dodano: 2020/06/24 10:05    views 881

Wielkimi krokami zbliża się kolejny sezon siatkarskich zmagań. Drugoligowa Ósemka Siedlce jest na etapie kompletowania składu.

Nowy sezon 2 ligi siatkówki kobiet rozpocznie się prawdopodobnie 23 września. W tym momencie wiemy, że składu Ósemki Siedlce z poprzedniego sezonu pozostało na kolejne rozgrywki pięć zawodniczek: Weronika Brzuzy, Maria Raszek, Ewa Grzelak, Agnieszka Krzymowska oraz Jagoda Michałek.

Do zespołu prowadzonego przez Jarosława Plewińskiego dołączyły dwie nowe siatkarki, a są nimi – grająca na pozycji libero Oliwia Pacholak, która przyszła z zespołu San-Pajda Jarosław oraz Aleksandra Jadczak, reprezentująca w poprzednim sezonie barwy trzecioligowego Nike Ostrołęka. Cały czas trwają rozmowy z kolejnymi zawodniczkami. Przed rozpoczęciem sezonu zespół będzie się starał o pozyskanie przyjmującej, środkowej i rozgrywającej.

20 sierpnia drużyna Ósemki zaplanowała wyjazd na obóz w Rycerce Dolnej k. Żywca. W sąsiedztwie górskiej scenerii zespół będzie się integrował i samodzielnie przygotowywał do sezonu. Po powrocie do Siedlec, drużyna wróci na swoją halę i rozegra kilka sparingów.

Kolejną niewiadomą jest ostateczne zestawienie przeciwników Ósemki w następnym sezonie. Jak na razie jedynym beniaminkiem jest zespół Wojskowe Warszawa. Przy możliwej reorganizacji grup przez PZPS, w jednej lidze z siedlczankami być może będzie rywalizował inny drugoligowy nowicjusz – AZS AWF Biała Podlaska.

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert
Sponsorzy

Patronat medialny