Sąsiad w tabeli z wizytą w Siedlcach. Kolejne ważne starcie Pogoni

   
Autor:
Dodano: 2020/06/26 8:05    views 535

W sobotę 27 czerwca o godzinie 17:00 Pogoń Siedlce w meczu 28 kolejki II ligi podejmie Elanę Toruń.

SĄSIAD W TABELI

Przed Pogonią kolejne niezwykle istotne starcie. Tabela II ligi jest niezwykle spłaszczona i obecnie każdy mecz może bardzo dużo zmienić. Siedlczanie na razie plasują się na dziesiątej lokacie, a ich sobotni rywal jest o jedną pozycję wyżej. Obie ekipy mają taką samą liczbę punktów, ale Elana wygrała z biało-niebieskimi bezpośredni mecz w rundzie jesiennej i w związku z tym klasyfikowana jest przed Pogonistami.

WYRÓWNAĆ BILANS

Wspomniane zostało jesienne starcie między obiema ekipami, ale ogólnie sobotni meczu będzie czwartym w historii między tymi drużynami. Jak na razie Pogoń wygrała raz, a Elana dwukrotnie. Bilans bramkowy tych starć wynosi 3:5. Jedyny triumf biało-niebiescy odnieśli w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu, wygrywając z torunianami 2:0 po golach Kamila Walkowa i Adama Mójty.

POWRÓT KIBICÓW

Sobotni mecz będzie trzecim rozgrywanym w Siedlcach po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Po raz pierwszy jednak na obiekcie przy ulicy Jana Pawła II 6 pojawią się kibice, jednak ich liczba będzie ograniczona do 613. 

SĘDZIA Z BIAŁEJ PODLASKIEJ

Sobotnie zawody poprowadzi Konrad Gąsiorowski. Arbiter z Białej Podlaskiej sędziował osiem meczów w II lidze w tym sezonie, jednak żadnego z udziałem obu ekip. Sędzia Gąsiorowski był jednak rozjemcą w jednym ze spotkań Pogonistów – w starciu I rundy Pucharu Polski wygranym przez siedlczan z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:0.

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz
Sponsorzy

Patronat medialny