Otwarcie sezonu lekkoatletycznego przez siedleckie kluby (fotogaleria)

W weekend 27-28 czerwca w Warszawie odbyły się pierwsze zawody lekkoatletyczne sezonu 2020. Dwudniowa rywalizacja odbywała się na stadionie AWF Warszawa.

W sobotę 27 czerwca jedynymi reprezentantami z naszego miasta byli zawodnicy Siedleckiego Klubu Sportowego Feniks. Adam Donacki oraz Isa Bilalov startowali w skoku o tyczce, Agata Styś i Dawid Krogul w rzucie oszczepem. Okres kwarantanny posłużył tylko Isie Bilalovovi, który wrócił z Warszawy z nowym rekordem życiowym – 2,80 m – 7 miejsce. Adam Donacki pokonał wysokość 3,60 m – 5 miejsce.

Agata Styś rzutem na odległość 39,10 m oszczepem 600 gram zajęła 2 miejsce, Dawid Krogul uplasował się na 8 miejscu z wynikiem 47,02 m.

W niedzielę do rywalizacji przystąpili zawodnicy MKS Pogoń Siedlce. Krzysztof Gójski w biegu na 200 metrów U-18 uplasował się na 3 miejscu z nowym rekordem życiowym 23,71 sekundy.

Świetnie zaprezentował się Szymon Cydejko w biegu na 800 m. Wygrał bieg ustanawiając nowy rekord życiowy 1:55,46. Jako ciekawostkę warto dodać, że obecnie znajduje się na trzecim miejscu na listach sezonu 2020 Polskiego Związku Lekkiej Atletyki w biegu na 800 m wśród zawodników do 18 roku życia.

źródło i foto: Rafał Wysocki