Strażacy już na alpejskich szczytach

   
Autor:
Dodano: 2020/07/02 21:44    views 355

Już za dwa dni zespół strażaków, którzy zorganizowali charytatywną wyprawę na Dach Europy, rozpoczną wejście na sam szczyt.

Wejście na wysokość ponad 4 tysięcy metrów nad poziomem morza wymaga odpowiedniego przygotowania. Dzisiejszy dzień upłynął pod znakiem aklimatyzacji do nowych warunków, ciśnienia innego niż na równinach i powietrza o mniejszej zawartości tlenu. Nasi dzielni bohaterowie zdobyli szczyt o wysokości ponad 3 tysięcy metrów i zatrzymali się w schronisku Alberta I. Nie zapomnieli jednak o swoich widzach i relację z dzisiejszej wspinaczki możecie zobaczyć na krótkim filmie od organizatorów. Polecamy obejrzeć ze względu na wspaniałe widoki. Link znajduje się poniżej:

Przypominamy, że inicjatywa spotkała się z ogromną aprobatą środowiska strażaków. Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej objął wyprawę swoim patronatem honorowym. Ekspedycję wspiera szereg sponsorów: Cellfast, E-Mundur, Supron1, KW PSP Olsztyn, Ośrodek wypoczynkowy Piękny Brzeg, Brubeck, Kadimex, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Pożarnictwa, Starostwo Powiatowe w Węgorzewie, Urząd Miejski w Węgorzewie, Nopex, Strefa998.pl, Urząd Gminy Kotuń. Dzięki sponsorom, podróżnicy mogli zakupić niezbędny sprzęt, a charytatywny cel wyprawy stał się możliwym do zrealizowania.

LINK DO WYDARZENIA NA FB

 

źródło i foto: organizatorzy
Sponsorzy

Patronat medialny