Kluczowy mecz sezonu. Liderujący Widzew zagra w Siedlcach

   
Autor:
Dodano: 2020/07/03 14:37    views 818

W niedzielne popołudnie o godzinie 17:00 w meczu 30 kolejki II ligi Pogoń Siedlce podejmie lidera tabeli Widzew Łódź.

KLUCZOWY MECZ

Pogoń porażką w Elblągu skomplikowała sobie sytuację w tabeli. Siedlczanie mają na swoim koncie trzydzieści dziewięć oczek i plasują się na dziesiątym miejscu. Biało-niebiescy mają jednak zaledwie dwa punkty przewagi nad strefą spadkową. W związku z tym ewentualna porażka, może spowodować spadek w tabeli pod kreskę, z kolei komplet oczek pozwoliłby przekroczyć barierę czterdziestu punktów i sytuacja Pogoni byłaby zdecydowanie bardziej stabilna.

LIDER Z ŁODZI

Niedzielny rywali Pogoni z dorobkiem pięćdziesięciu pięciu punktów lideruje drugoligowej tabeli. Widzew nie wyobraża sobie zakończenia tego sezonu poza dwoma pierwszymi miejscami gwarantujący bezpośredni awans. Forma łodzian po wznowieniu rozgrywek jest jednak słaba. Podopieczni Marcina Kaczmarka zdobyli w tym czasie zaledwie osiem oczek, a słabsze w tym okresie są tylko Resovia oraz Gryf Wejherowo.

OSŁABIONY WIDZEW

Widzew do Siedlec przyjedzie nieco osłabiony, gdyż pauzować za nadmiar żółtych kartek będą Bartłomiej Poczobut oraz Adam Radwański. W związku z tym trener Kaczmarek nie będzie miał wielkiego pola manewru, jeśli chodzi o środek pola i może mieć problem ze skonstruowaniem tej formacji.

SĘDZIA Z POZNANIA

Niedzielny mecz poprowadzi Piotr Idzik. Arbiter z Poznania sędziował w tym sezonie dziesięć spotkań w II lidze, jednak dopiero po raz pierwszy będzie rozjemcą spotkania z udziałem Pogoni.

 

 

źródło: własne; foto: Karolina Sulej

Sponsorzy

Patronat medialny