Szeroki wachlarz imprez WLKS na drugą połowę roku

   
Autor:
Dodano: 2020/07/09 0:36    views 438

Co przygotował WLKS Siedlce-Nowe Iganie na drugą połowę 2020 roku? Zachęcamy do zapoznania się z kalendarzem imprez, których organizatorem będzie siedlecki klub.

Pierwsza połowa 2020 roku nie obfitowała w zbyt wiele wydarzeń sportowych. Jak wiemy powodem była pandemia koronawirusa. Decyzja o sukcesywnym „odmrażaniu” wielu dziedzin życia, w tym sportu, sprawiła, że związki sportowe postanowiły, iż większość odwołanych imprez z pierwszego półrocza, odbędzie się w drugiej połowie tego roku. Zapowiada się więc ciekawy maraton.

WLKS Siedlce-Nowe Iganie jest jednym z niewielu lokalnych klubów, który co roku ma bogatą ofertę imprez. Nie inaczej miało być i tym razem. Wprawdzie drugi kwartał 2020 roku był wyłączony z zawodów, ale wiemy już, co wydarzy się od lipca do grudnia.

Jedna z pierwszych imprez, która będzie miała miejsce 18 lipca w Stoku Lackim to Puchar Polski seniorek, seniorów, juniorek i juniorów w sumo.

W drugi weekend września (12-13) do Siedlec zawitają najlepsi zapaśnicy stylu wolnego i najlepsze zapaśniczki w wieku juniora, by powalczyć o medale mistrzostw Polski w zapasach.

Lekkoatletyczne zmagania to tradycyjnie rozgrywane we wrześniu Międzynarodowe Zawody im. Henryka Jakimiaka. W tym roku planowane są na 24 września, ale nie są jeszcze znane zasady i dla jakich roczników się odbędą (zależnie od przepisów związanych z COVID-19 obowiązujących w tym czasie w naszym kraju).

Moc imprez czeka sympatyków podnoszenia ciężarów. Nie mogło zabraknąć międzynarodowych turniejów: im. Eugeniusza Bryzka do 18 lat (1 sierpnia) i im. Jana Hawrylewicza do 23 lat (6 września).
WLKS będzie organizatorem ciężarowych mistrzostw Mazowsza różnych kategorii wiekowych: do 17 lat (14 lipca), juniorek i juniorów do 15 lat (20 września), do 20-23 lat (8 listopada), do 18 lat (21 listopada) oraz drużynowych mistrzostw Mazowsza do 15, 17 i 20 lat (12 grudnia).
Ponadto 2 sierpnia odbędą się Mistrzostwa Zrzeszenia LZS województwa mazowieckiego do 17 lat, od 4 do 5 września potrwają eliminacje strefowe do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, a na 31 października zaplanowano Wojewódzki Wielobój Atletyczny (I rzut).

Wyżej wymienione zostały jedynie imprezy, których organizatorem będzie WLKS, ale sportowcy tego klubu będą również startować w ważnych wydarzeniach poza naszym regionem. Będziemy z pewnością je relacjonować. Pozostaje nam trzymać kciuki!

 

źródło: własne / WLKS Siedlce-Nowe Iganie; foto: Maciej Sztajnert

Sponsorzy

Patronat medialny