Zatrzymać rozpędzonego Górnika. Trudny wyjazd Pogonistów

   
Autor:
Dodano: 2020/07/10 8:33    views 581

W sobotę 11 lipca o godzinie 17:00 Pogoń Siedlce w meczu 31 kolejki II ligi na wyjeździe zmierzy się z Górnikiem Łęczna.

ROZPĘDZONY GÓRNIK

W poprzedniej kolejce Górnik wygrał u siebie z Olimpią Elbląg 1:0 i zainkasował piąty z rzędu komplet punktów. Łęcznianie skorzystali na porażce Widzew w Siedlcach i zdołali wskoczyć na pozycję lidera II ligi. Górnicy są więc na dobrej drodze do bezpośredniego awansu.

KAŻDY PUNKT NA WAGĘ ZŁOTA

Pogoń obecnie plasuje się na ósmej pozycji w lidze. Siedlczanie mają na swoim koncie 42 oczka i tak naprawdę wszystkie scenariusze są jeszcze możliwe. Tabela II ligi jest niezwykle spłaszczona. Pogoniści tracą dwa punkty do będącej na barażowym miejscu Bytovii Bytów i mają zaledwie dwa punkty przewagi nad strefą spadkową. W związku z tym w ostatnich czterech kolejkach każda zdobycz będzie na wagę złota.

SZALONA JESIEŃ

W rundzie jesiennej w październikowym meczu w Siedlcach w starciu obu ekip emocji nie zabrakło. Pogoń do przerwy prowadziła 2:0, ale ostatecznie przegrała z Górnikiem 3:4. Teraz biało-niebiescy chcą się zrewanżować i powtórzyć wynik z rundy wiosennej poprzednich rozgrywek, kiedy to wygrali w Łęcznej 2:1.

SĘDZIA Z KATOWIC

Sobotnie zawody poprowadzi Mateusz Bielawski. Arbiter z Katowic sędziował w tym sezonie dziewięć spotkań w II lidze, w tym jedno z udziałem Pogoni, gdy siedlczanie pokonali u siebie Garbarnię Kraków 1:0.

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

Sponsorzy

Patronat medialny