Historyczne srebro na pocieszenie (fotogalerie)

   
Autor:
Dodano: 2020/07/11 13:39    views 934

Juniorzy Pogoni Siedlce przegrali 3:31 w decydującym o złocie meczu z KS Budowlani Łódź.

Podopieczni Pawła Kuligowskiego przegrali z kilku powodów. Po pierwsza klasa rywali nie podlegała dyskusji. W składzie Budowlanych roiło się od reprezentantów Polski w kategoriach U-18 i U-20. Poważnym problemem okazała się też trema spowodowana grą o ogromną stawkę. Po trzecie Pogoniści popełnili zbyt wiele niewymuszonych błędów. Po kilku minutach przegrywali 0:12, co tylko utrudniło zadanie. Trudy całego sezonu również odbiły się na długości i jakości siedleckiej ławki rezerwowych.

– Budowlani potwierdzili, że są mocną drużyną. Popełniliśmy za dużo błędów. Trzy razy bezpańska piłka leżała na boisku i to było wykorzystywane przez łodzian. Zasłużyliśmy na przyłożenie. Ten mecz przejdzie do historii, ponieważ na medal czekaliśmy 18 lat. Moim zawodnikom należy się wielki szacunek – powiedział po meczu Kuligowski.

Pomimo porażki należy docenić sukces siedleckich juniorów. Poprzedni medal był zdobywany przez rugbistów Pogoni w 2002 roku, czyli w roku, kiedy większość bohaterów finału przyszła na świat.

Juniorzy Pogoni zostaną nagrodzeni srebrnymi krążkami przy okazji meczu Ekstraligi seniorów z Budowlanymi Lublin.

 

11.07.20, 11:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

MPJ: MKS Pogoń Siedlce – KS Budowlani Łódź 3:31 (3:12)

Punkty: Igor Pątek 3 (K) – Mateusz Zjawiony 14 (2 P, 2 pd), Wiktor Wilczuk 10 (2 P), Michał Łaszcz 7 (P, pd), Patryk Chain 5 (P).

Pogoń: Adrian Skrzydlewski, Dawid Podfigórny, Marcin Gawryś, Michał Stefaniuk (55 Michał Sadowski), Arkadiusz Radzikowski, Krzysztof Dmowski, Kacper Boruc, Bartłomiej Bareja, Filip Skup, Igor Pątek, Bartosz Redzik (65 Marcin Stefaniuk), Łukasz Korneć, Szymon Kowalczyk, Kacper Skup, Mieszko Lech. Trener: Paweł Kuligowski. Kierownik: Maciej Kryszczuk. Fizjoterapeuta: Piotr Ciupa

Grano 2×35 minut

 

źródło i foto: własne

Sponsorzy

Patronat medialny