Co słychać u rugbistów?

   
Autor:
Dodano: 2020/07/18 7:50    views 549

Siedleccy rugbiści przygotowują się do nowego sezonu. Treningi pod okiem Andrzeja Kozaka odbywają się na własnych obiektach.

W dniach 6-9 sierpnia zaplanowano zgrupowanie w Miętnem. Zwieńczeniem obozowej pracy będzie sparing z Budowlanymi Lublin rozegrany w Siedlcach.

15 sierpnia Pogoniści zainaugurują nowy sezon. Rywalem będą dobrze znani Budowlani. Już dzisiaj warto zakreślić tę datę w kalendarzu i wybrać się na mecz. MKS zadbał o wiele atrakcji – od ceremonii medalowej z udziałem juniorów, przez odsłonięcie pamiątkowej tablicy o historii rugby, aż po rodzinny piknik przed stadionem.

Kibiców najbardziej interesuje stan kadry. Do dyspozycji Kozaka są juniorzy opromienieni srebrem w mistrzostwach Polski. Bartłomiej Bareja, Łukasz Korneć oraz Igor Pątek są najbliżej pierwszego składu. Pozostali będą pracować na szansę na treningach i wypożyczeniach.

Co z zagranicznymi zawodnikami? Davit ChaduneliPatelesio SiliIsitolo Tuumotooa oraz Eduard Wertyłećkyj zostają w Pogoni.

W Pogoni zdecydował się również zostać Daniel Trybus. Grzegorz Szczepański będzie dostępny na mecze Rugby Łódź, Ogniwem Sopot, Juvenią Kraków oraz Skrą Warszawa. Reprezentant Polski wyjechał do Anglii, gdzie będzie łączył pracę z grą.

Siedlecki klub ma na oku dwóch zawodników – łącznika ataku i centra. Rozmowy są już prowadzone.

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

Sponsorzy

Patronat medialny