W regionie: szachowe zmagania „Z wisienką w tle”

19 lipca w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Wiśniewie odbył się Turniej Szachowy „Z wisienką w tle”.

W kategorii open wystartowało 22 zawodników, w tym 15 zawodników z międzynarodowym rankingiem elo. Zawody rozgrywano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund.

Turniej wygrał Dariusz Gajewski z Hetmana Płock gromadząc 6 pkt. Drugie miejsce zajął Jerzy Sadowski z Międzyrzeca Podlaskiego (5 pkt), a trzeci był Andrzej Litwiniec (5 pkt) z Radzyńskiego Towarzystwa Podlaskiego. Najlepszym zawodnikiem Skoczka Siedlce okazał się Zdzisław Stefanoff (4,5 pkt).

WYNIKI – seniorzy

Turniej juniorów zgromadził 12 zawodników, gdzie grano systemem kołowym (każdy z każdym).

Na pierwszym i drugim stopniu podium stanęli szachiści siedleckiego Skoczka. Wygrał Wojciech Kanicki (4,5 pkt), przed Wojciechem Kakowskim (4 pkt). Jakub Piskur z Radzyńskiego Towarzystwa Podlaskiego uplasował się na 3 pozycji (3,5 pkt).