W regionie: Woju zranił kibica (fotogaleria)

Orlęta Radzyń Podlaski wygrały po karnych z Podlasiem Biała Podlaska w finale Pucharu Polski na szczeblu BOZPN. W półfinale LZPN podopieczni Artura Bożyka zmierzą się z Unią Hrubieszów.

Pierwsza połowa nie przejdzie do annałów bialskiego futbolu. Sytuacji z obu stron było jak na lekarstwo. Orlęta miały optyczną przewagę, jednak liczne podania nie przekładały się na sytuacje strzeleckie. Jeżeli już dochodziło do uderzeń to były one zbyt anemiczne lub niecelne. Do przerwy było 0:0.

W drugiej połowie działo się więcej. W 57 minucie Olaf Martynek miał dobrą okazję, ale uderzył zbyt lekko, żeby pokonać Bartosza Klebaniuka. Po godzinie gry zarysowała się wyraźna przewaga radzynian. W 63 minucie po błędzie Wiktora Krasowskiego w kierunku opuszczonej bramki główkował Szymon Kamiński, ale na linii bramkowej szczęśliwie stał obrońca Podlasia.

Na kwadrans przed końcem meczu Kacper Gmitruk wychodził sam na sam, ale został taktycznie sfaulowany przez Mateusza Chyłę. Sędzia ukarał obrońcę Orląt czerwoną kartką. To wydarzenie sprawiło, że mecz stał się bardziej otwarty. W końcówce radzynianie groźnie kontrowali. Karolowi Kalicie i rezerwowemu Maciejowi Wojczukowi zabrakło jednak wyrachowania.

Po regulaminowym czasie gry sędzia zarządził serię jedenastek. Pierwszą zmarnował (trafił w obramowanie bramki) Mateusz Golba. Pozostali byli bezbłędni. Ostatniego strzelca – Wojczuka – nie zdekoncentrował nawet znany kibic Podlasia, pan Stanisław, który krzyczał z trybun: – Woju, nie rań brata! Bialczanin nie posłuchał i zapewnił trofeum Orlętom.

26 lipca o 18:00 w Hrubieszowie radzynianie zagrają z Unią. Zwycięzca w finale PP LZPN powalczy ze zwycięzcą meczu Motor Lublin – Chełmianka Chełm.

W przeszłości w Pogoni grali Tomasz Nieścieruk oraz Maciej Wojczuk.

22.07.20, 17:00 – Radzyń Podlaski

Finał PP BOZPN: Orlęta Radzyń Podlaski – Podlasie Biała Podlaska 0:0

Karne: 0-0 Mateusz Golba (słupek), 1-0 Szymon Kamiński, 1-1 Jarosław Kosieradzki, 2-1 Michał Kobiałak, 2-2 Tomasz Andrzejuk, 3-2 Adrian Nowosadko, 3-3 Sebastian Całka, 4-3 Karol Kalita, 4-4 Kacper Dmitruk, 5-4 Maciej Wojczuk

Orlęta: 1. Bartosz Klebaniuk – 5. Bartosz Idzikowski (46, 18. Adrian Nowosadko), 2. Mateusz Chyła, 4. Radosław Kursa, 3. Patryk Szymala – 11. Jakub Syryjczyk (83, 17. Piotr Kuźma), 19. Szymon Kamiński, 8. Arkadiusz Kot, 15. Karol Rycaj (46, 9. Maciej Wojczuk), 14. Michał Kobiałka – 10. Karol Kalita

Podlasie: 1. Wiktor Krasowski – 2. Dominik Marczuk, 4. Antoni Jemioł, 9. Jarosław Kosieradzki, 19. Sebastian Całka – 13. Paweł Zabielski, 8. Tomasz Nieścieruk (78, 6. Gabriel Mierzwiński), 18. Filip Szabaciuk, 97. Tomasz Andrzejuk, 11. Kacper Gmitruk – 14. Olaf Martynek (61, 15. Mateusz Golba)

Sędzia: Arkadiusz Wróbel (Biała Podlaska)

Żółte kartki: Patryk Szymala 45+1 – Władimir Geworkian 70 (na ławce)

Czerwona kartka: Mateusz Chyła 74